Steve McCurry’nin gözünden kahve peşinde bir hayat

Etiyopya © Steve McCurry © Steve McCurry Etiyopya © Steve McCurry © Steve McCurry Brezilya © Steve McCurry Brezilya © Steve McCurry © Steve McCurry Brezilya © Steve McCurry Endonezya © Steve McCurry © Steve McCurry © Steve McCurry © Steve McCurry © Steve McCurry 00216_18, La Fortuna, Honduras, 2004, HONDURAS-10011NF. Young girl leans on fence. Coffee_Book final print_Milan retouched_Sonny Fabbri 10/15/2014 © Steve McCurry

Steve McCurry’nin gözünden kahve peşinde bir hayat harcayan insan manzaraları…

Ünlü fotoğrafçı Steve McCurry geçtiğimiz günlerde 60’a yakın fotoğrafıyla Ankara’ya geldi. Yeni bir sergisi daha var. Steve McCurry’nin adı bir fotoğrafıyla adeta bütünleşmiş gibi.

National Geographic dergisinin 1985 yılının Haziran ayı kapağında yer alan Pakistan’da mülteci kampında çektiği ‘Afgan kızı’ fotoğrafı ile yıldızı parlayan Steve McCurry’nin kahve üreten ülkelerle ve buradaki işçilerle ilgili de bir fotoğraf serisi olduğunu geçenlerde öğrendik.

Kolombiya’dan Honduras’a Brezilya’dan Etiyopya’ya kadar dünyanın farklı coğrafyalarında kahve üretiminde çalışan işçilerin portreleri ve hayatlarına dair detaylar Steve McCurry’nin bu fotoğraflarında dikkat çekiyor.

Sanatçının kitabına yayıncısı Phaidon‘un websitesinden ulaşabilirsiniz.

@kahvve_

INSTAGRAM SAYFAMIZA DAVETLİSİNİZ

İlgilinizi Çekebilir!  Paris'in yağmurlu akşamlarında unutulmuş kafeler...

Günlük Kahve Yazıları

Posta Kutunuzda

E-posta listemize abone olun