Kahvenin geleceği bu raporda gizli!

21/11/2015

İçtiğiniz kahvenin tadını ve özelliğini belirleyen kavurma tekniği kahve dünyasının en kritik alanıdır. Bu tekniği iyi yapan kahvecilerin sunduğu kahvenin tadı hemen hissedilir.

Kavurma tekniklerinin geleceği hakkında bugünlerde pekçok açıklama yapılıyor. Bu alanda üretilecek yeni makinalar dünya kahve piyasasının geleceğini belirleyecek. Bu yüzden yarının teknolojilerine ilgi büyük.

Kavurma makinalarındaki son gelişmeleri çok yakından inceleyen bir grup araştırmacı geçtiğimiz günlerde oldukça ilginç bir rapor hazırladı. Raporun içeriğini henüz bilmiyoruz. Çünkü bu rapor astronomik bir fiyatla satışa sunuldu. 5.600 doları veren herkes bu rapora ulaşabilir. Kahvve.com olarak bu pahallı raporu alıp okuyamasak da dünya kahve piyasasında konuşulanlardan bu raporun kavurma makinalarının da geleceğini belirleyeceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Kahvenin geleceği çok pahallı!

Hindistan merkezli araştırma grubunun hedef alanı kahve kavurma makinalarını üreten şirketler. 167 sayfalık rapor bu piyasanın şu ana kadar hazırlanan en ayrıntılı çalışması. Aralarında Türkiye merkezli Toper’in de bulunduğu 15 kahve kavurma makinası üreten şirket mercek altına alınmış. Bu şirketler aynı zamada piyasaya damgasını vuran Probat, Giesen, US Roaster Corp, Ambex, Joper, Loring, Lilla, Petroncini, You-Wei, Jin Yi Run ve Yinong gibi dev markalar.

Raporu satın almak isteyenler şu adrese gidebilir. Ancak tekrar hatırlatmakta fayda var. Raporun tek kullanımlık fiyatı 2.800, çok kullanımlı fiyatı 5.600 dolar!

eMarketOrg.com

Önceki Yazı

Kahve içerken dinlenebilecek 65 şarkı

bol köpüklü
Sonraki Yazı

Türk kahvesinin adı bir gecede Rus kahvesi oluverdi

error: © 2021 Kahvve.com

BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?