2016 İstanbul Kahve Festivali’nde son iki gün

2016 İstanbul Kahve Festivali’nden yükselen kahve kokusu kenti etkilemeye devam ediyor. Perşembe günü kapılarını açan ve pazar gününe kadar devam edecek festivale ilgi her zamankinden daha büyük.

Geçtiğimiz yıl Haydarpaşa Garı’nda düzenlenen İstanbul Kahve Festivali bu yıl Maçka Küçükçiftlik Park’ta konukları ağırlıyor. Haydarpaşı Garı’nın büyülü atmosferinde başarılı bir sınav veren organizasyon bu yıl da misafirlerden tam not aldı. Biletlerin yine erken tükenmesi nedeniyle Küçükçiftlik Park’ına gelen biletsiz misafirler etkinliğe giremedi. Saat 9:00 ve 15:00’te iki farklı seansla kahve tiryekilerini ağırlayan festival yüzlerce kahve çeşidinin yanı sıra onlarca etkinliğe de ev sahipliği yapıyor.

2016 İstanbul Kahve Festivali'nde son iki gün 4

 

İstanbul Kahve Festivali, 9 Ekim’e kadar Maçka Küçükçiftlik Park’ta kahveseverleri ağırlamaya devam edecek. Bileti olmayanlar bilet bulma umnuduyla etkinliğe gitmesin! Kapıda karaborsa satılan biletler bile tükenmiş durumda.

Konser mekanında 2016 İstanbul Kahve Festivali

2016 İstanbul Kahve Festivali'nde son iki gün 1

Bu yılki etkinliği önceki iki festivalden ayıran en önemli fark mekanın büyük konserler için düzenlenmiş olması. Ses düzeni son derece iyi ve katılan gruplar da festivalin hakkını veriyor. Misafirler farklı kahve tadlarının keyfini çıkarırken bir yandan da müziğe doyuyor. Dünyanın en büyük kahve festivallerinden biri kabul edilen etkinlikte pazar günü yapılacak olan Gripin konseri merakla bekleniyor. Alanda kurulan Coffee & More bölümünde bugün İtalyan DJ Marlo, yarın ise Emir Kaynak çalacak.

2016 İstanbul Kahve Festivali'nde son iki gün 3

Bu yıl festivalin vazgeçilmez markalarının yanı sıra yeni isimler de var. Sadece kahve değil, kahve yanında tüketilebilecek yiyeceklerin de tanıtımı yapılıyor. Kahve markaları yeni ürünlerini meraklı misafişrlere anlatırken, baristalar evde kahve yapma tekniklerini gösteriyor, katılımcılar kahve demlemenin binbir çeşidini öğreniyorlar.

Bu yılki festivalin dezavantajı aynı tarihlerde İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen bir başka etkinlik. 23. Dünya Enerji Kongresi dolayısıyla Maçka Vadisi’ni de kapsayan alanda özel güvenlik önlemleri alınmış. Bu durum festivale araçlarıyla gelmeyi düşünenleri bir hayli zorluyor.

Kahve, Türkiye’nin son yıllarda yıldızı parlayan yükselen trendi. İçtiğiniz kahvenin sadece tadıyla yetinmeyip hakkındaki detaylı bilgileri de öğrenmek istiyorsanız İstanbul Kahve Festivali bulunmaz bir fırsat.

Bu yıl festivale felenler kahveye doydu. Kahvenin binbir çeşit tadına varıp, hakkında detaylı bilgileri aldı. Festival yarın İstanbul’a veda edecek. Seneye nerede ve ne zaman yapılacağını henüz bilmesek de İstanbul’un “olmazsa olmaz etkinlikleri” arasına giren Kahve Festivali’ni özleyeceğiz, merakla bekleyeceğiz.

Remzi Gökdağ gazeteci, yazar ve yayıncıdır. 1989 yılında Cumhuriyet Gazetesi'nde muhabir olarak çalışmaya başlayan Remzi Gökdağ, İstanbul konulu haberleriyle çeşitli gazetecilik ödüllerine sahiptir. Remzi Gökdağ'ın Başka Şehirler, Sevgili İstanbul, Amerikan Medyası’nda 11 Eylül ve Park Otel Olayı adında dört kitabı vardır. Remzi Gökdağ hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Önceki Yazı

2016’nın en iyi kahve makinaları

Sonraki Yazı

Festival bitti, kahve serüveni devam ediyor

Haber son yazılar

Kahve sen çok yaşa !

Kahve araştırmalarına bir yenisi daha eklendi. ABD’de yapılan bir araştırmada, kahvenin kalp damar hastalıkları, tip 2…

error: © 2021 Kahvve.com