Akıllı kahve makinesi Auroma One

04/12/2016

Dünya akıllı kahve makinesi listesine yeni bir isim daha eklendi: Auroma One!

Güne güzel bir kahveyle başlamak veya gecenin karanlığında hafif bir müzik eşliğinde kahve içmek kadar keyifli bir şey yok. Ancak her zaman en iyi kahveyi yapmak maalesef kolay olmuyor. Her insanın zevki farklı olduğu için makinelerin yaptığı standart kahveler herkesi mutlu edemeyebiliyor. Aurome One isimli kahve makinesi, kullanıcıların kahve zevkini öğrenerek her seferinde en iyi kahvenin yapılabilmesini sağlıyor.

Akıllı kahve makinesi Auroma One

Akıllı kahve makinesi Auroma One 1

Auroma One ilk başta normal bir kahve makinesi gibi gözükse de zamanla kullanıcının kahve zevkini öğrenerek her gün mükemmele daha fazla yaklaşıyor. Akıllı telefonla bağlantılı olarak çalışan cihaz, her kahvenin ardından kullanıcıdan değerlendirme göndermesini istiyor. Kahvenin ne kadar iyi olduğu ve hangi yönlerinin eksik olduğu yönünde bilgiler toplayan Auroma One, daha sonra bu bilgileri kullanarak kahveyi tam olarak isteğinize göre hazırlıyor. Kahve azaldığında yeni bir kahve sipariş edebiliyor ve istenen saatte kahve hazırlaması için programlanıyor.

Kickstarter’da 100 bin dolar destek bekleyen ve 30 bin dolardan fazlasını karşılayan projeye kapsamında kahve makinesine sahip olabilmek için en az 249 dolar destek vermek gerekiyor. Proje sorunsuz bir şekilde tamamlandığı takdirde cihazın 2016 Ekim ayında piyasaya sürüleceği belirtiliyor.

Önceki Yazı

Nespresso Prodigio kahveye ayar verdi

Sonraki Yazı

Kahve tiryakilerinin hayatını değiştiren makine: Bialetti Moka Express

error: © 2021 Kahvve.com

BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?