Kahveye Arzum Okka Türk Kahve Makinesi dopingi

11/03/2017

Arzum Okka Türk Kahve Makinesi ile kahve alışkanlıklarımız da değişti. Arzum Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kolbaşı, Türk kahvesine dönük makinelerin üretilmeye başlanmasıyla birlikte tüketimin arttığını söyledi.

Türk kahvesi makinesi modeli OKKA ile Türk kahvesinin globalleşme serüvenine katkı sağlamaya çalıştıklarını ifade eden Kolbaşı, “Bu yönde çalışmalarımız devam ediyor. SIM kart takılan akıllı bir modeli işletmelere sunduk. Bu sayede işletmeler, günde ne kadar Türk kahvesi sattıklarını takip edebiliyorlar. Örneğin; şu anda Türkiye’de 300 şubesi bulunan ABD’li kahve zinciri Starbucks’ın 250 noktasında, Türk kahvelerini OKKA pişiriyor” dedi. Ayrıca Kolbaşı, 2016 yılında da OKKA ailesini genişleterek Arzum OKKA’nın cezvede pişiren modeli Minio’yu Türk kahvesi severlerin beğenisine sunduklarını söyledi.

Dünyada en fazla tüketimin ise 11 kilogram ile Finlandiya’da olduğunu anlatan Kolbaşı, pazarın önünün açık olduğunu söyledi. Kolbaşı ürettikleri Okka ile halen 240 Starbucks mağazasında var olduklarını, diğer kahve zincirleriyle de görüşmelerin devam ettiğini söyledi.

Arzum Okka Türk Kahve Makinesi

50 yıldır teknolojiyi ve inovasyonu birleştirirek Türkiye’de ilklere imza attıklarını anlatan Kolbaşı “Bugün 6 kategoride, 250’den fazla ürünümüzle yıllık 3 milyondan fazla adet ürün satışı gerçekleştirerek dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz” dedi. “Ben doğduğumda Arzum doğmuş” diyen Kolbaşı 1990’lı yıllardan itibaren başlattıkları dönüşüm çalışmalarıyla kurumsal bir şirkete dönüştüklerini anlattı.

Vergi indirimlerinin sektöre büyük katkı sağladığını da anlatan Kolbaşı “Üretimimizin yüzde 80’ini Türkiye’de üretiyoruz” diye konuştu. Arzum CEO’su Mete Zadil ise tost makinesi, blender ve saç kurutma makinesinde pazar lideri olduklarını söyledi. 2016’da yüzde 17 büyüdüklerini ve 500 milyon lira ciro yaptıklarını kaydeden Zadil, 2017’de de yüzde 20 büyüme hedeflediklerini söyledi.

Kaliteli Türk Kahve Makinesi

İkinci 50 yıl için çizdikleri yol haritası paralelinde çalışmaya başladıklarını bildiren Arzum CEO’su Mete Zadil ise, “Arzum, Türkiye’de küçük ev aletleri sektöründe lider olan, kurumsallaşma ve küreselleşme yolculuğunu sürdüren bir marka oldu. Dört kıtadan 30 ülkeye ihracat yapıyoruz. Özellikle son 2 yılda tam otomatik Türk Kahvesi makinası Arzum OKKA ile “Türk Kahvesi”ni dünyaya tanıtma anlamında da önemli bir rol üstlendi. Uluslararası operasyonları 3 kıtada Hong Kong, Münih ve New York’ta bulunan şirketler dışında dört kıtaya yayılan, 30’a yakın ülkede geniş dağıtım ağına sahip. İhracatın yarısı içecek kategorisindeki ürünlerle gerçekleştiriyoruz. Özellikle, çay, kahve gibi makinaların ihracatı ile yerel kültürümüzün dünyaya taşınmasını da sağlamaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Önceki Yazı

Beyaz Saray muhabirlerine Tom Hanks’ten espresso makinesi

Sonraki Yazı

Geleceğin kahve makineleri Host Milano’da sergilendi

error: © 2021 Kahvve.com

BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?