Avrupa’nın en pahalı kahvesi İsviçre ve Danimarka’da

17/07/2018

Avrupa’nın en pahalı kahvesi İsviçre ve Danimarka’da içiliyor. Avrupa’ya kahve dağıtımı yapan ‘Service Partner One’ isimli servis ve araştırma şirketi en son verilerine göre en pahalı kahvenin İsviçre’nin Bern, Zürih, Basel, Cenevre ile Danimarka’nın başkenti Kopenhag kentlerinde içildiğini ortaya çıkardı.

İsviçre’de fincanı ortalama 3,20 Euro olan kahve fiyatı, yerine göre 6 Euro arasında değişiyor. Bankalarıyla ünlü Zürih kentinde kahveler zinciri ‘Starbucks’ta zamanın popüler sütlü kahvesi ‘Latte Grande’ veya ‘Latte Macchiato’ 6,33 Euro’ya satılıyor. Danimarka’da bir fincan ‘Cappuccino’ için 6 Euro isteniyor.

En uygun fiyatlar ise kahvenin en çok içildiği diğer adresi İtalya’nın Milano kentinde ortalama fincan fiyatı 1,40-2,00 Euro arasında değişiyor. Avrupa’da 36 ülkede, 75 kentte yapılan araştırmaya göre en ucuz fincan kahve Rio de Janeiro’da ortalama fiyatı sadece 94 Cent.

Almanya’da fincan fiyatları 2-2,50 Euro, Fransa’nın Paris kentinde 2,35 Euro, diğer kentlerde fiyatlar 2-3 Euro arasında değişiyor.

Avatar photo

Kahvve.com farkıyla Türkiye ve dünyadan kahve konusunda özel haberler ve incelemeler... Kahve hakkında aradığınız her şey kahvve.com'da. Tek gündemimiz var: Kahve!

error: © 2021 Kahvve.com