Barista Van Gogh’dan muhteşem latteler

Kahvenin üstüne oturan buğulanmış süt tabakasında karmaşık desenler çizmek günümüz kahve kültürünün vazgeçilmezi. Artık klasik kalp şekilleriyle yetinmeyen bazı baristalar bu işi farklı bir boyuta taşıyor. Bunlardan biri de Güney Koreli barista Lee Kang-bin.

“CreamArt” öncülerinden Kang-bin’in şaşırtıcı tasarımları sosyal medyada olay oldu. Vincent Van Gogh’un “The Starry Night” ve “The Scream” gibi ünlü resimlerin minyatür taklit eden Lee Kang-bin’i şu sıralar Instagram’da 178.000 kullanıcı takip ediyor.

A post shared by 이강빈 (@leekangbin91) on

Yaklaşık 15 dakikada hazırlanan latteler Seul’deki “Café C. Through” dükkânında 30 TL den alıcı buluyor. Hazırlanan latteler pek yabancısı olmadığımız bir ritüelden sonra içiliyor. Lattesi hazır olan müşterilerin tamamına yakını kahvelerini yudumlamadan önce cep telefonlarıyla görüntü alıyor.

Lee Kang-bin’in diğer favori çalışmaları arasında Disney karakteri Bambi, Snow White ve Winnie the Pooh da bulunuyor.

Çocukken resim çizme yeteneği olmadığını söyleyen Kang-bin kahveye yabancı değil. 17 yaşından beri kahve yapıyor. Kahveyle tanışması zorunlu askerlik görevine denk geliyor. Kendi makinesini satın alıp diğer askerler için bir kafe açmaya karar veren Lee Kang-bin’in kaderi o günden sonra değişiyor.

A post shared by 이강빈 (@leekangbin91) on

Uluslararası Kahve Organizasyonu’na göre Güney Kore, kişi başı kahve tüketiminin neredeyse iki katına çıktığı latte sanat sahnesi için yeni bir merkez.

Lee Kang-bin’in Instagram adresi

 

 

Önceki Yazı

Hemen şimdi kahve içmeniz için geçerli 12 neden!

Sonraki Yazı

Gençler çayı unuttu, hedef kahve!

Haber son yazılar

Kahve sen çok yaşa !

Kahve araştırmalarına bir yenisi daha eklendi. ABD’de yapılan bir araştırmada, kahvenin kalp damar hastalıkları, tip 2…

error: © 2021 Kahvve.com