Kahveyi cep telefonunuza getiren 8 uygulama

31/03/2017

Hayatımıza cep telefonlarımızla yön veriyoruz. Artık alışkanlıklarımızı teknolojinin son uygulamalarına göre yeniden belirliyoruz. Teknolojinin el attığı bu alanlardan biri de kahve. Bugüne dek kahveyle ilgili pek çok uygulamaya tanık olduk. Bunların bir kısmı zaman içinde unutulupo gitti. Kalıcı olanlar da kahve tutkunlarının cep telefonlarında kayıtlı.

Kahve severlerin günümüzde en sık kullandığı uygulamaları sizler için araştırdık. İşte kahvecilerin vazgeçemediği kahve uygulamaları…

1. KoHi

Kahveyi cep telefonunuza getiren uygulamalar 1
KoHi Labs tarafından üretilen KoHi, daha çok profesyonellerin ya da evde kendi kahvesini hazırlayan kahve tiryakilerinin sık sık başvurduğu bir uygulama. Demleme hesaplayıcı, zamanlanlama ve tarifler bölümünden oluşan uygulama özellikle Chemex, French press ve AeroPress kullananlar için oldukça faydalı. Siz sadece içeceğiniz kahve miktarını söyleyin, Kohi ısısını, süresini ve ne kadar kahve kullanacağınızı size söylüyor.

2. Intelligentsia Coffee

Kahveyi cep telefonunuza getiren uygulamalar 2
ABD’li ünlü kahve şirketi Intelligentsia Coffee tarafından üretilen bu uygulama demleme metodları ve hesap makinasıyla en uygun zamanda en kaliteli kahveyi nasıl hazırlayacağınızı anlatıyor.

3. Spro

Kahveyi cep telefonunuza getiren uygulamalar 1
Evde espresso makinası olanlar için hazırlanmış bir uygulama. 14 farklı espresso tarifi adım adım anlatılıyor.

4. Beanhunter

Kahveyi cep telefonunuza getiren uygulamalar 2
Avustralya’da en kaliteli kahvecileri bulabileceğiniz bir uygulama. Los Angeles ve Singapur’da sonradan listeye katıldı.

5. Nordic Coffee Culture

Kahveyi cep telefonunuza getiren uygulamalar 3
İskandinavya ülkelerine seyahat etmek isteyen kahve tutkunları… Bu uygulamayı indirin. Çok işinize yarayacak. Kapsadığı ülkeler Norveç, İsveç, Danimarka, Finlandiya, ve İzlanda.

6. London’s Best Coffee + New York’s Best Coffee

Kahveyi cep telefonunuza getiren uygulamalar 3
Londra ve New York’a giden kahve tutkunlarının sık sık kullandığı bir uygulama. Bu iki kentte kaliteli kahveyi nerelerde bulabileceğinizi gösteriyor.

7. UP Coffee

Kahveyi cep telefonunuza getiren uygulamalar 4
Bu uygulamada kahve tarifi yok. Vucudunuzdaki kahvenin etkilerini söyleyen uygulama aynı zamanda en iyi uyku zamanlamasını ve kahve saatlerini belirliyor.

8. Coffitivity

Kahveyi cep telefonunuza getiren uygulamalar 5
Kafelerde zaman geçirip işlerini bu ortamlarda yapanlar için geliştirilmiş bu uygulama kafeyi size getiriyor. Kafe ortamının gürültüsü, arka planda çalan müziklerle bu uygulama bulunduğunuz her ortama kafe havası verecek.

 

error: © 2021 Kahvve.com

BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?