Beyaz Saray muhabirlerine Tom Hanks’ten espresso makinesi

03/03/2017

Ünlü aktör Tom Hanks Beyaz Saray muhabirlerine 2000 dolar değerinde bir espresso makinesi hediye etti. Tom Hanks hediye paketine bir de not ekledi: “Gerçek, adalet ve Amerikan sistemi için mücadeleye devam edin. Özellikle ‘gerçek’ kısmı için… ”

Trump – Medya savaşları tam gaz…

ABD Başkanı Donald Trump’ın başkanlık koltuğundaki ilk 40 gününde rahat yüzü görmedi. Başkanın özellikle basınla ilişkileri bir türlü rayına oturmadı. Aksine her geçen gün biraz daha gerildi, adeta kopma noktasına geldi. Başkanın basın danışmanı aralarında New York Times, Washington Post ve CNN’in de bulunduğu pekçok medya çalışanını basın açıklamalarının yapıldığı salona sokmuyor.

Hoşlanmadığı haberlere ve hakkında çıkan eleştirilere “Yalan Haber” damgasını vurmayı adet haline getiren Başkan Trump’a ana akım Amerikan medyası ateş püskürüyor. Medya ile Beyaz Saray arasında yaşanan bu gergik Amerikalılar tarafından da yakından izleniyor.

Tom Hanks tarafını belli etti

Trump ile medya arasında yaşanan bu gerginliği takip edenlerden biri de Oscarlı aktör Tom Hanks. Beyaz Saray muhabirlerine destek amacıyla 2000 dolar değerinde bir espresso makinesi hediye eden Hanks hediye paketine iliştirdiği notla gazetecilere desteğe devam edeceğinin de işaretini verdi. Tom Hanks notunda “Gerçek, adalet ve Amerikan sistemi için mücadeleye devam edin. Özellikle ‘gerçek’ için… ” dedi.

Beyaz Saray muhabirleri bu sürpriz hediyeyi sosyal medya aracılığıyla takipçilerine duyurdu. Tom Hanks’in Beyaz Saray muhabirlerine üçüncü kez kahve makinesi hediye ettiğini duyuran CNN’den Allie Malloy twitter hesabından Tom Hanks’a teşekkürlerini iletti.

error: © 2021 Kahvve.com

BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?