Bikinili baristalar Arizona’yı karıştırdı!

17/11/2015
Kahvenizin bikinili baristalar tarafından servis edildiği bir kahve dükkanına ne dersiniz?

Türkiye için hayal olabilir ama ABD’de bikinili güzeller tarafından yapılan kahve servisine ilgi giderek artıyor. Tabi bu ilgi sadece beğeni değil, aynı zamanda kızgınlık ve öfkeye de neden olabiliyor.

Geçtiğimiz yıl ABD’deki bikinili kahve dükkanlarına bir yenisi daha katılmıştı. Ortaklarından biri uzun yıllar baristalık yapan Regina’ydı ve kadın vucudunu ön plana çıkaran ticari fikrin cafedeki satışları arttıracağını düşündü.

Bikinili baristalar Arizona'yı karıştırdı! 1

Bikini Beans Espresso adıyla Arizona’nın Temple kentinde hizmet veren cafeye ilk zamanlar ilgi büyüktü. Ancak kentin muhafazakar sakinleri bu duruma hiç de sıcak bakmadı. Kent halkı bikinili baristalar nedeniyle ikiye ayrıldı.

Bikinili baristalar Arizona'yı karıştırdı! 1

Bir grup bu servisi beğenirken diğer grup kahvecinin kapatılması için yerel yetkililere başvurdu. Onların gerekçesi kadın vucudunun böyle bir işe alet edilmesi ve küçüklere kötü örnek oluşturmasıydı. Bu gruba il idare meclisi yöneticilerinden Kolby Granville adında muhafazakar biri daha katıldı. İş artık ciddi bir boyut kazanmıştı. Kolby Granville, Facebook hesabından yaptığı açıklamada Bikini Beans Espresso’ın “ticari ahlakına” ağır hakaretlerde bulundu. Tabi bu duruma bikinili kızların servis ettiği kahvelerini içen ve bunu çok seven müşteriler sessiz kalmadı.

Bikinili baristalar Arizona'yı karıştırdı! 8

Şehir meclisi yöneticisi Kolby Granville’in açıklamasını kınayan karşı bir açıklama yayınladılar ve “ABD’de yasaları ihlal etmediği sürece herkes istediği her işi yapabilir” dediler ve dekolteli kızların hizmet verdiği cafe ve restoranların adlarını bir bir sıraladılar.

Tepkilerin büyümesi üzerine Kolby Granville geri adım attı ve yanlış anlaşıldığını belirten bir açıklama yayınladı. Açıklamasına da şu notu eklemeyi ihmal etmedi: “Bu cafeye hayatım boyunca asla uğramayacağım. Eminim bunu kentimizde yaşayan pekçok kişi yapacaktır ve bu cafe yakında iflas edecektir.”

Dünyanın bir ucunda yaşanan bu tartışmayı sadece uzaktan izliyoruz ve Bikini Beans Espresso’nun neden olduğu bu krizi izlemeye devam edeceğiz. Temple halkı kadar biz de kahvve.com’da şu sorunun yanıtını merakla bekliyoruz. Kahvelerini bikinili kızların servis ettiği Bikini Beans Espresso yakında kapısına kilit vurup iflas mı edecek yoksa ticari bir zekanın ürünü olarak kahve satışlarını katlayacak mı?

 

error: © 2021 Kahvve.com