Bir fotoğrafın hikayesi

21/07/2016

Bazı fotoğraflar vardır, baktığınız an sizi içine alır. Görüntünün büyüsünü yaşarsınız. Böyle fotoğraflar sadece gözümüze hitap etmez. Fotoğraftaki kokuyu da hisseder gibi olursunuz. Bizler kahvve.com ekibi olarak bu duyguları geçtiğimiz pazar günü yaşadık.

Bize kahve içmeyi sevdiren fotoğraf sanatının Türkiye’deki ustalarından @cananasik a teşekkürler #kahvve

A photo posted by Coffee☕️Kahve (@kahvve_) on

Yukardaki fotoğrafı gördüğümüzde ilk tepkimiz, “Keşke biz de orada olsaydık” oldu. Fotoğraf sanatçısı Canan Aşık‘ın objektifine takılan bu kare iştahımızı açtı. Pazar kahvaltımızın üstüne bir kahve daha içtik.

Kahvelerimiz bittiğinde bu güzel fotoğrafın hikayesini de öğrenmek istedik. Canan Aşık bu konuda bizleri aydınlattı. Fotoğraf 20 Aralık 2015 tarihinde güzel ve uzun bir pazar kahvaltısından sonra çekilmiş.

Fotoğraftaki her elementin de kendine özgü bir hikayesi var. Ekmekler Bozcaada’dan gelmiş. Ali Bey‘in binbir emekle, ekşi mayayla, uzun bir fermantasyondan sonra hazırlayıp, taş fırında pişirdiği ekmeklerin üstünde duran incirler de Feriköy organik pazarından…

Kahve kabına gelince… Santimetre‘nin bu tasarımı kahvenize lezzet katacak.

Bütün bu ayrıntılar Canan Aşık‘ın tecrübesiyle birleşince karşımıza böyle güzel fotoğraflar çıkıyor.

Unutmayın, Instagram dahil karşılaştığınız her fotoğrafın bir hikayesi var. Biraz araştırınca ilginç ayrıntılara ulaşmak sizin elinizde…

Önceki Yazı

Bilgisayarınızla rahat edebileceğiniz 10 adres

Sonraki Yazı

2016 Rio olimpiyatlarına gideceklere Rio kahve rehberi

error: © 2021 Kahvve.com

BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?