Bu fincanların geliri Unicef’e bağışlanacak

20/10/2015

Unicef’in okul öncesi eğitim projesine destek vermek, çocuklara eşit eğitim fırsatı sunmak adına geliştirilen ‘Türkiye’nin Değerleri, Gelecek Değerleri Yaratıyor ve Paylaşıyor’ projesi düzenlenen toplantıyla tanıtıldı.

Proje için özel tasarlanan Karaca’nın kahve fincanları büyük ilgi gördü. 20 Ekim Salı günü Grand Hyatt Otel’de Karaca Porselen ve Unicef’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen proje lansmanına, Unicef elçileri ile birlikte cemiyet hayatından birçok isim katıldı. Projenin tanıtım gecesinde, geliri Unicef’e bağışlanacak olan proje için özel tasarlanan kahve fincanları büyük ilgi gördü.

Türkiye’nin kendi alanlarının önde gelen, başarılı isimleri Ara Güler, M. Rahmi Koç, Ayşe Kulin, Müjdat Gezen, Nilüfer Yumlu, Ajda Pekkan, Latif Demirci, Kerem Görsev projeye eserleri ile katkıda bulundular.

Ara Güler fotoğraf, Rahmi M. Koç kendi çizdiği yelkenli, Ayşe Kulin Hayal adlı kitabından bir cümle, Müjdat Gezen yaptığı yağlı boya bir tablo, Nilüfer kendi çizdiği çiçek desenleri, Ajda Pekkan kendi çizdiği yıldız deseni, Latif Demirci karikatürü, Kerem Gorsev ise kendi bestelemiş olduğu bir notayı göndererek projeye destek verdiler.

Bu çalışmalardan esinlenerek, kahve fincanlarını tasarlayan ünlü İspanyol tasarımcılar Marco Palomegue ve Fran Aniorte, her eser için büyük bir titizlikle uğraştı. Her biri birbirinden şık ve özel olan fincanlar ikili kutularda satışa sunuldu. Fincan satışlarından elde edilen gelir ise Unicef’in dar gelirli bölgelerdeki okul öncesi eğitim çalışmalarına bağışlanacak.

Karaca Porselen Yön. Kurulu Üyesi Fatih Karaca, konuşmasında, “Karaca ailesi olarak sosyal sorumluluk projelerine her zaman önem verdik ve elimizden geldiğince destek olmaya çalıştık. Her zaman paylaşmayı tercih ettik. İnanıyoruz ki paylaşırsak bu güzel işler çoğalır. Paylaşarak bir gelecek yaratabiliriz” dedi.
Karaca mağazalarında 49 TL’ye satılacak olan fincanlarla projeye destek olunabileceği bildirildi.

error: © 2021 Kahvve.com