Cafebus ile otobüste kahve keyfi

Ankara’da bir baba ve iki oğlu kahve kültürünü farklı bir konsepte taşıdı. Otobüsü kafeye çevirip kahvelerini ”cafebus” adını koydukları o otobüste satmaya başladılar. Ama karşılarına hiç hesaba katmadıkları detay çıktı. Seyyar ”Cafebus” için belediye kapı numarası istedi.

Başkent’te bir baba ve iki oğlu tarafından tasarlanan ve kendileri tarafından aile şirketi olarak adlandırılan “Cafebus” konsepti, görenleri kendisine hayran bıraktı ancak ilginç girişim belediyenin kapı numarası şartına takıldı.

Başkent’te Fırat ve Murat Erişti isimli iki kardeşin hayata geçirdiği ilginç kafe konsepti, Ankara’nın vazgeçilmez dinlenme ve spor alanlarından birisi olan Eymir’de yoğun ilgi görüyor. Hafta sonu tatillerinde şehrin gürültülü ve sıkıcı ortamından uzaklaşarak, dinlemek ve spor yapmak amacıyla Eymir’i tercih eden Başkentliler, yeni bir kafe konseptiyle karşılaştı. Fırat Erişti’nin ağabeyi Murat ve babaları Hüseyin Erişti ile birlikte işlettikleri “Cafebus” Eymir Gölü’ne gelenlere hizmet veriyor. Göl etrafında spor yapan Başkentliler, Cafebus’ta kahve içerek yorgunlarını atıyor. Kafeyi ağabeyi ve kendisinin işlettiklerini ve müşterilerden olumlu tepkiler aldıklarını belirten Fırat Erişti, babalarının da kendilerine teknik destek verdiğini belirterek, Cafebus’ın adeta bir aile şirketi olarak faaliyet gösterdiğini ifade etti.

İş yerlerinin mobil olmasından dolayı yaşadıkları sıkıntıları dile getiren Erişti, “Vergi levhamızı, her şeyi aldık ama belediyeler konusunda çalışma ruhsatı almakta sıkıntı yaşıyoruz. Belediyelerden biz bunu talep ediyoruz. Sadece kira bedeli, işgaliye bedeli ne ise biz bunu ödeyerek sabit bir yerde yapmak istiyoruz. Tamamen belediye onayında yapmak istiyoruz. Belediyeler seyyar satıcı gözüyle bakıyorlar. Ruhsat vermek için kapı numarası istiyorlar. Özel mülkte de durmak yetmiyor. Bu konsept için bir yasanın çıkmasını istiyoruz. Sonuçta bizim kullandığımız ürünler süt ve kahve üzerine. Sadece bunların hazır alınıp, ısıtılıp birbirine karıştırılması olarak düşünün. Sonuçta biz bunları kendimiz üretmiyoruz. Sağlık açısından da kontrol edilebilir şeyler” ifadelerini kullandı.

Önceki Yazı

La Marzocco Home’dan özel espresso makinesi

Sonraki Yazı

Kahve robotları baristaların işini elinden alacak!

Mekan son yazılar

Prag kahve rehberi

Prag Kahve Rehberi Prag, son yılların yükselen yıldızı. Yılın büyük bölümü turist akınına uğrayan kent, gidenleri…

error: © 2021 Kahvve.com