Cafflano ile kahve içme alışkanlığınız değişecek

Başka Şehirler - Remzi Gökdağ

Cafflano ile kahve macerası.

Kahveyi severek içen ve kahvesiz gün geçiremeyenler iyi bilir. Uzun yolculuklarda ya da doğanın eşsiz bir köşesinde yanımızda eksikliğini hissettiğimiz birşey vardır. Bir dağ başında ya da sahil kenarında, yemyeşil bir ormanın derinliklerinde ya da ıssız bir vadide gezerken “Bir kahve olsa da içsek” demişsinizdir.

Doğanın engin derinliklerinde güzel ve keyifli bir anı yaşarken lezzetli bir fincan kahvenin eksikliği zaman zaman ağır basar. Sadece doğada ya da seyahatlerde mi hissederiz bu duyguyu? Şehrin ortasında dolaşırken, bir parkta otururken ya da balık avlarken de kahve kokusu burnumuzda tüter.

Cafflano ile kahve içme alışkanlığınız değişecek 4

İşte Cafflano o anlarda hissettiğimiz kahve ihtiyacımızı sağlayan bir alet. Kaliteli kahve demlemek için ihtiyacınız olan bütün ekipmanları bir arada toplayan Cafflano sayesinde aradığınız kahve keyfine her yerde ulaşabileceksiniz. İhtiyacınız olan tek şey sıcak su!

Cafflano Kahhve.com’da!

Cafflano ile kahve içme alışkanlığınız değişecek 8

Öğütücü, dripper, kettle ve kupayı içeren dünyanın ilk ‘hepsi bir arada’ kahve demleme ekipmanı artık Türkiye’de. 2015’in şubat ayında piyasaya çıkan ve aynı anda 54 ülkede satışa sunulan Cafflano’ya kahhve.com‘dan ulaşabilirsiniz. Kahve severlerin merakla beklediği bu akıllı kahve aletini satışa sunan Kahhve.com yetkilileri kullanımı son derece basit olan Cafflano’nun kısa sürede büyük ilgi gördüğünü söylüyor.

Cafflano Nedir?

Cafflano ile kahve içme alışkanlığınız değişecek 6

Cafflano nedir? sorusuna verilecek uzun yanıt kaliteli kahve demlemek için ihtiyacınız olan herşeyin bir araya gelmesiyle oluşan bir kahve aracı olmasıdır… Kahve severlere her yerde kaliteli kahveyi sunabilmektir.

Orta boy bir termos boyutundaki Cafflano’nun ağırlığı sadece 470 gram. Yani dilediğiniz yere rahatça taşıyabileceğiniz bir boyutta.

Cafflano ile kahve içme alışkanlığınız değişecek 5

Sıcak suya ulaşabileceğiniz her yerde Cafflano ile kahve keyfini çıkarmanız mümkün. Yapmanız gereken bir ölçü kahve çekirdeğini önce değirmenden geçirmeniz ve sıcak suyu üstüne eklemeniz…

Cafflano ile adım adım kahve keyfi

Cafflano ile kahve içme alışkanlığınız değişecek 15

Birinci adım: Cafflano’nun değirmeni kahve türlerine göre ayarlanabilecek şekilde tasarlanmış. Yani ince ya da kalın taneli çekirdek öğütmek için değirmenin dişlisini kolayca istediğiniz konuma getirebilirsiniz.

Değirmende çekilen taze kahve doğrudan filtreye düşüyor. Bir kişilik kahve için 15-20 gram kavrulmuş kahve çekirdeği yeterli. Kahve lezzetinize göre bu miktarı azaltabilir ya da çoğaltabilirsiniz.

Cafflano ile kahve içme alışkanlığınız değişecek 1

İkinci adım: Filtrede biriken çekilmiş kahve taneciklerine yavaş yavaş sıcak su ekliyorsunuz. Su kahve taneciklerinin demlenmesini sağlıyor ve aşağıdaki kupaya yavaş yavaş damlıyor. Bu kap 270 mililitre sıvı içerebiliyor. Bu da içmeniz gereken standart ölçü olan bir kupa kahveye denk geliyor…

Su kabı ısıyı koruyucu özelliklere sahip. İki aşamalı paslanmaz çelikle kaplı bu kapta biriken kahvenizin ısısı hemen yok olmuyor.

Cafflano ile kahve içme alışkanlığınız değişecek 3

Eko-friendly tasarım

Cafflano ile kahve içme alışkanlığınız değişecek 4

Cafflano hijyen ve sağlık kurallarına göre tasarlanmış bir alet. Bu konuda dünyanın en hassas standartlarını gerektiren ABD’den FDA’nın onayını almış.

Alette kullanılan çelik insan sağlığına zararlı değil. Kullanılan plastik de yine sıcak suyla uyumlu özellikler taşıyor ve insan sağlığına zararlı BPA maddesi içermiyor.

Kahvenizi güvenle içebileceğiniz Cafflano aynı zamanda doğayla da uyumlu. Kağıt filtre kullanımı olmadığından doğaya olumsuz etkisi de yok.

Cafflano ile kahve içme alışkanlığınız değişecek 9

Güney Koreli Beanscorp Şirketi tarafından 2015 Şubat ayında satışa sunulan Cafflano o tarihten bu yana kahve dünyasının da yakından takip ettiği bir ürün. Şu ana kadar dört önemli ödül kazanmış.

The Speciality Coffee Association of Europe (SCAE) Cafflano’ya 2015’in “En İyi Yeni Ürünü” ödülünü vermiş. İngiltere’nin Birmingham kentinde düzenlenen Sonbahar Festivali’nde “En Yenilikçi Ödül”, Milano Festivali’nde “Akıllı Etiket” ödülü kazanan Cafflano son olarak New York Kahve Festivali’nde “Akıllı Kahve Aleti” ünvanına layık görülmüş. Amerikan Aşçılık ve Mutfak Federasyonu’nca 2015’in En İyi Kahve Aleti olarak seçilmiş.

Piyasaya çıktığı günden bu yana 54 ülkeye ihraç edilen Cafflano’yu Kahhve.com‘dan sipariş edebilir (359.99TL), sadece ev ve ofisinizde de değil seyahat ettiğiniz her yerde kahve ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
DEVAMI

11 maddede kahve kılavuzu

Dünyanın en çok sevilen içeceği olan kahveyi hepimiz uyarıcı olarak biliriz. Yapılan sayısız araştırmalardan çıkan sonuç kahvenin insan…