İtalya Kahve Rehberi

10/09/2023
İtalya Kahve Rehberi… Tatilde İtalya’ya mı gidiyorsunuz? Bu sayfayı bir yere not edin. İlerde işinize yarayabilir.

İtalyanların kahve sevdası malum. En az spagetti kadar kahvelerine de düşkün bir millet olarak tanınırlar. İtalya’da kahve denince akla gelen ilk içecek espressodur.

Kahvelerin “bar” adı altındaki mekanlarda satıldığını görünce şaşırmayın. İtalyanların kafeye verdiği isimdir. Bardan içeri girdiğinizde ayakta ya da oturarak içme tercihinizi yapın. Kafeler genellikle küçük mekanlar olduğundan her zaman oturacak yer bulma imkanınız olmayabilir.

Kahve ihtiyacınızı gidermek için önünüze bir menü gelir. Kahve tiryakilerinin aslında pek yabancısı olmadığı bir listeden oluşur bu menü. İsterseniz bu listedeki içecekleri tek tek fotoğraflar eşliğinde anlatmaya başlayalım.

İtalya Kahve Rehberi

1- CAFFE’ = ESPRESSO

Bara girip “Bir kahve lütfen” (Un caffè, per favore) diye siparişinizi verdiğinizde çoğunlukla önünüze espresso gelir. Bu işlem sorgusuz sualsiz olur. Espresso kahvenin İtalyancasıdır. Espressoyu kendi adıyla da isteyebilirsiniz ama İtalya’da formül şöyledir: CAFFE’ = ESPRESSO

İtalya geziniz içim kahve rehberi 2

Avatar photo

Kahvve.com farkıyla Türkiye ve dünyadan kahve konusunda özel haberler ve incelemeler... Kahve hakkında aradığınız her şey kahvve.com'da. Tek gündemimiz var: Kahve!

Önceki Yazı

Gavin Fridell kahvenin farklı yüzünü “Kahve” kitabında anlatıyor

Sonraki Yazı

Kahve ile ilgili efsane çürütüldü

error: © 2021 Kahvve.com

BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?