Dijital Dünyayı Kahve Kokusu Sardı

1 dk

[ad_1]

Hepimizin vazgeçilmezi kahve, artık online sipariş edilebiliyor. Vale hizmeti üzerinden kahve siparişi alan Yemeksepeti’nin, bu yeni trende yönelik gerçekleştirdiği araştırmasına göre, dünyanın dört bir yanından gelen 600 farklı çeşit kahve kullanıcılarla buluşuyor.

Kahve siparişleri her ay yüzde 25 artıyor. Araştırma en sevilen kahve çeşitleri, mevsimlere göre değişen tercihler, kahveseverlerin profili ve kahveye eşlik eden lezzetler gibi detaylarla, bu kültürün detaylı bir fotoğrafını çekiyor.

Yemeksepeti Vale aracılığıyla kahveseverler 600 farklı çeşit kahveyle buluşabiliyor. Bugün İstanbul’da zincir markalardan 3. dalga kahvecilere kadar 140’ın üzerinde kafe ve restoran, Vale üzerinden online kahve siparişi alıyor.Üstelik kahve tutkusu giderek daha fazla kişiyi etkisi altına alıyor.

Son bir yılın verilerine bakıldığında kahve siparişlerinin her ay ortalama yüzde 25 oranında arttığı görülüyor. Artık Etiyopya, Tanzanya, Kolombiya, Burundi gibi farklı ülkeleri haritada elimizle koymuş gibi bulabiliyoruz.Buralardan gelen yüzlerce lezzeti tanımlamak için “yüksek gövdeli”, “asidite oranı düşük”, “çiçek notaları duyuyorum” gibi ifadeler kullanıyoruz. Tüm bu çeşitlilik içinde Vale’yi kullananların favorisi ise daha klasik bir tercih: Cafe Latte.
[ad_2]

Kaynak

Önceki Yazı

Kahve karaciğer kanseri riskini azaltıyor

Sonraki Yazı

Starbucks Reserve Kadıköy Moda’da

error: © 2020 Kahvve.com