Dökülen kahvenin sanata dönüşmesi

Dökülen kahvenin farklı şekillere dönüşen bir sanat haline gelmesi son zamanların moda akımı. Kahveyle ve diğer yiyeceklerle sanat yapmak bugünlerde revaçta olan bir akım. Ghidaq al-Nizar isimli sanatçı bu akımı bir adım öteye taşıyor ve dökülen kahvelerden sihirli sahneler oluşturuyor.

Dökülen kahvenin sanata dönüşmesi 1

Al-Nizar, içecek lekelerinden ortaya çıkardığı bu sanat çalışmasına “sıfır artıklı kahve” adını veriyor, yani sanatında kahvenin çekirdekleri de dahil her şeyi değerlendiriyor.

Dökülen kahvenin sanatçısı: Ghidaq al-Nizar


Ayrıca sadece kağıda değil yapraklar gibi farklı yüzeylere de çizim yapıyor. Tabaklar üzerinde de çalışmaları mevcut.

Peki neden kahveyle resim yapıyor? Al-Nizar’a göre bu hisleriyle ilgili. Birçok kişi gibi kendisinin de kahveyi çok sevdiğini belirtiyor ve şunları ekliyor: “Kahveyi çok seviyorum ve insanın sevdiği bir şeyle eğlenceli bir şeyler yapması keyifli. Sanatçılar bir şey yaparken aynı zamanda onu hissetmeli ve bence bu herkes için geçerli. Eğer hissedemiyorsanız yapmayı bırakırsınız.

Al-Nizar’ın çalışmaları hakkında daha fazla bilgi için, her yeni içtiği kahve fincanıyla portföyünü güncellediği Facebook ve Instagram sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ÖNCEKİ YAZI

Günde bir fincan kahve içerseniz…

SONRAKİ YAZI

İsveç’in kahve ritüeli “Fika”

error: © 2021 Kahvve.com