Dubai’yi kahve kokusu sardı

05/12/2018

Dubai (Kahvve.com)

2018 Dubai Uluslararası Kahve ve Çay Festivali (DICTF), Dubai Uluslararası Kongre ve Sergi Merkezi’nde bugün başladı.

7 Aralık 2018 tarihine kadar sürecek etkinlikte, kahve ve çay piyasasının ünlü markaları yeni ürünlerini tanıtıyor.

2019 planları hakkında sunumların da yer aldığı festivalde baristalar da yeteneklerini sergilemeye başladı.

Dünyanın en yüksek para ödüllü yarışması da yine bu festivalde gerçekleştiriliyor. Dubai Uluslararası Kahve Şampiyonası’nı birinci tamamlayan barista 40 bin ABD doları kazanacak.

Üç gün sürecek etkinlik Ortadoğu’nun en önemli kahve ve çay festivali olarak kabul ediliyor.

Festivale katılan firmalar etkinlikte yeni iş kanalları kurmak ve gelecek projeleri ile girişimlerini tartışmak için gelen ziyaretçilerle buluşuyor. Etkinlik aynı zamanda büyüme fırsatı arayan firmalara yeni mekanları keşfetme imkanı tanıyor.

En yüksek para ödüllü kahve yarışması

Yerli ve uluslararası yarışmacıların katılacağı Dubai Uluslararası Kahve Şampiyonası’nda birinciye 40 bin dolar tutarında ödül verilecek. İkincilik ödülü ise 5 bin dolar.

Birleşik Arap Emirlikleri’nde yaşayan yerli yarışmacılar da ayrı kategoride yarışacak, birinciye 5 bin dolar ödül verilecek.

Yarışmacılar 4 ayrı kahve sunumunda bulunuyor. Espresso, latte, el yapımı ve serbest stilde hazırlanan kahveler yarışmanın jurisine sunuluyor. Hazırlanış tekniği, süresi, lezzeti ve latte sanatı gibi faktörler değerlendirmede etkili oluyor. Yarışmanın hakem heyeti pratik yetenek ve sunumu da dikkate alıyor.

Festival programında, Yönetim Stratejisi Geliştirme Atölyesi de yer alıyor. Daha yüksek kârlılık beklentileri için personel yönetimi stratejisini geliştirmek isteyen kafe sahipleri, yöneticileri ve hevesli girişimciler için tasarlanan programa katlanlar bilgilerini, deneyimlerini ve ticari sırlarını paylaşacak.

Festivale Türkiye’den de ilgi var

Garanti Kahve Değirmenleri 67 yıllık tecrübesiyle ürettiği kahve kavurma ve öğütme makinalarını festivalde tanıtıyor.

Şirketin Genel Müdürü Süleyman Umsu, gelişen kahve piyasasında kalite ve tecrübeye her zamankinden daha çok ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Üç kuşak boyunca kahve değirmeni ve kavurma aletleri üreten ve bugün dünyanın önde gelen markalarından biri haline gelen Garanti’nin başarısının en önemli sırrının geçmişten gelen tecrübe olduğunu belirtti. İzmir’de başlayan, Türkiye’ye yayılan ve bugün dünyada tercih edilen Garanti’nin yenilikçi adımlarla dünya kahve piyasasını yakından takip ettiğini vurguladı.

Hedeflerinin yeni pazarlara açılmak ve markayı kahve üreticilerinin ve kahve severlerin dikkatine sunmak olduğunu belirten Süleyman Umsu, kahve ve gıda sektörünün artan ve değişen taleplerini, yenilikçi, kaliteli ve sürdürülebilir ürün ve hizmetlerle karşılamaya çalıştıklarını söyledi.

Önceki Yazı

2018 Dubai Uluslararası Kahve ve Çay Festivali başladı

Sonraki Yazı

Starbucks’ın eski patronu Howard Schultz’un hedefi Beyaz Saray

error: © 2021 Kahvve.com

BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?