Espresso bitti, şeffaf kahve verelim!

Slovak Dávid Nagy, en az bizler kadar kahveyi seviyor. Dávid Nagy’nin tek sorunu va. Kahvenin dişlerinde leke bırakması. Hepimizin ortak sorunu olan dişlerdeki kahve lekelenmesine Dávid Nagy bir çözüm buldu ve şeffaf kahveyi yarattı.

Üç aylık deneylerden sonra şeffaf kahve üretmeyi başaran Dávid Nagy’nin ürünü artık Avrupalı kahve severlerin de ilgisini çekmeye başladı.

İlk bakışta, şişedeki şeffaf sıvı, kahve yerine suya benziyor; ancak tadı ve verdiği keyif normal demlenmiş kahve ile aynı.

Dávid saydam kahve fikrini 2012’de keşfetti. Kardeşi Adam ile yeni bir kahve işleme yöntemi oluşturmak için kolları sıvadı. Kullandıkları harman Arabika çeşitlerinden oluşan harmanları kullandılar ve sonunda çift espresso kıvamında saydam kahveyi icat ettiler.

Önce İngilizlerin dikkatini çeken saydam kahve kısa süre içinde Avrupa’da tanındı. Şimdi hedeflerinde ABD ve Asya piyasası var.

Saydam kahve hakkındaki detayları burada bulabilirsiniz.

Önceki Yazı

Aynalı kafede kahve keyfi

Sonraki Yazı

Tokyo’da yılanlı kafe açıldı

Trend son yazılar

Kahveyi tanıma rehberi

Farklı kahve çeşitlerinden zevk alanlar için geçenlerde yeni bir “kahve tanıma” videosu hazırlandı. Bright Side sitesi…

Tuval üzerindeki kahve

Ressam Jon Norquist, Tuval Üzerindeki Kahve başlıklı sanat projesiyle dikkatleri çekiyor. Kahve sanatına tesadüfen başlayan Jon Norquist‘in eserlerindeki…

error: © 2021 Kahvve.com