Espressoya rakip Mypresso

25/10/2015

Espressoyu yudumladığınızda tadı sert mi geliyor? Türk kahvesini biraz hafif mi buluyorsunuz? İkisini ortasında bir kıvama ne dersiniz?

Damak tadımızda uygun bir kıvam yolda. Adı Mypresso.

Mypresso yolda!

 

Myco tarafından yürütülen bu proje hakkında detayları şirket ortaklarından Sonat Eren Sonuk’dan öğrendik. Mypresso kıvamı henüz proje aşamasında üzerinde zaman harcayıp denemek gerekiyor fakat proje hayata geçerse kahve lezzetinde yeni bir boyuta geçeceğiz.

mypresso

Konunun detaylarını Sonat Eren Sonuk’dan dinleyelim:

“La Cimbali firması ile çalışırken alternatif bir kahve makinası yaratma fikri oluştu. Mypresso kahve markası böyle doğdu. Yaklaşık bir yıldır bu makinayı satıyoruz. Bugüne kadar 250 makina sattık. Sonra kahvenin geçmişini araştırırken Americano’nun hikayesiyle karşılaştık. Amerikalılar espressoyu kendi ağız tadlarına dönüştürmüşler. Artık makinaların üzerinde Americano denen bir kıvam var. Bizim hayalimiz makinalarda Mypresso basınç profili oluşturmak. Mypresso kendi ağız tadımıza, damak zevkimize daha yakın, daha uygun bir kıvam olacak. Espresso kadar ağır olmayacak ama Türk kahvesi kadar hafif de olmayacak. Espresso makinasının içinde basınca hükmeden bir pompa var. Biz bu pompaya başka bir komut vereceğiz. İtalyanların geleneksel 9 barının dışında bir rakam olacak bu. Kendi lezzetimize özgü bir basınç yaratacağız. Espressonun miktarını da kendi ölçülerimize göre ayarlacağız. Ben şahsen espressonun miktarını az buluyorum. Türk kahvesi fincanını ağzına kadar doldurmayacağız ama yarısını da geçecek, dörtte üç gibi bir kıvam düşünüyoruz. Bu projemiz hayata geçtiğinde işletmelere Mypressoyu anlatıp menülerine yazmalarını tavsiye edeceğiz. Bu kahvenin kendimize özgü yarattığımız yeni bir kıvam olduğunu herkese anlatıp son hedefe yöneleceiz. Son hedefimiz de makinaların üzerine espresso ve americanonun yanına bir tuş daha ekleyip Mypressolu makinalara geçmek olacak.”

error: © 2021 Kahvve.com

BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?