Ferrari farkıyla Nespresso

Bizim için iyi bir fincan kahveyi en pahalı içkiden bile üstündür. Mis gibi aromalı bir filtre kahveyi hiçbir şeye değişmeyen kahve-kolikler ne demeye çalıştığımızı anlar. Kahve tutkunlarının en önemli ihtiyacı günlük kahveleridir. Bunun için bir cafeye uğramak ya da evde kendi kendinize kahve hazırlamak gerekir.

Kahve ve kahve makinesi üreticisi Nespresso hem Ferrari’ye hem de kahveye tutkun olanlar için ilginç bir kahve makinesi tasarlamış. Yarış kaskı şeklindeki bu makinenin vizör kısmı kaldırıldığında bardağın yerleştirileceği bölüm görünüyor. Çene kısmı çekmece gibi önde doğru çekilebiliyor. Arka tarafta da su ve öğütülmüş kahve koymak için kapaklar bulunuyor. İşlevsellik açısından normal bir kahve makinesinden farkı yok, ama şık durduğu kesin.

Daha önce Lamborghini de kendi tarzında bir kahve makinesini piyasaya sürmüştü. O tam olarak Lamborghini tarzında bir kahve makinesi olarak tasarlanmıştı. Bu seferki ise çok farklı, kendisini çok iyi saklıyor, kahve makinesi olduğunu belli etmiyor. Şimdilik sadece konsept halinde olan bu tasarımın seri üretim şansı bulup bulmayacağı belli değil.

Önceki Yazı

Bedava kahvenin tadı başka olur!

Sonraki Yazı

Starbucks Verismo ile mutfaklarınızda

Trend son yazılar

Kahveyi tanıma rehberi

Farklı kahve çeşitlerinden zevk alanlar için geçenlerde yeni bir “kahve tanıma” videosu hazırlandı. Bright Side sitesi…

Tuval üzerindeki kahve

Ressam Jon Norquist, Tuval Üzerindeki Kahve başlıklı sanat projesiyle dikkatleri çekiyor. Kahve sanatına tesadüfen başlayan Jon Norquist‘in eserlerindeki…

error: © 2021 Kahvve.com