Ferrari farkıyla Nespresso

03/08/2015

Bizim için iyi bir fincan kahveyi en pahalı içkiden bile üstündür. Mis gibi aromalı bir filtre kahveyi hiçbir şeye değişmeyen kahve-kolikler ne demeye çalıştığımızı anlar. Kahve tutkunlarının en önemli ihtiyacı günlük kahveleridir. Bunun için bir cafeye uğramak ya da evde kendi kendinize kahve hazırlamak gerekir.

Kahve ve kahve makinesi üreticisi Nespresso hem Ferrari’ye hem de kahveye tutkun olanlar için ilginç bir kahve makinesi tasarlamış. Yarış kaskı şeklindeki bu makinenin vizör kısmı kaldırıldığında bardağın yerleştirileceği bölüm görünüyor. Çene kısmı çekmece gibi önde doğru çekilebiliyor. Arka tarafta da su ve öğütülmüş kahve koymak için kapaklar bulunuyor. İşlevsellik açısından normal bir kahve makinesinden farkı yok, ama şık durduğu kesin.

Daha önce Lamborghini de kendi tarzında bir kahve makinesini piyasaya sürmüştü. O tam olarak Lamborghini tarzında bir kahve makinesi olarak tasarlanmıştı. Bu seferki ise çok farklı, kendisini çok iyi saklıyor, kahve makinesi olduğunu belli etmiyor. Şimdilik sadece konsept halinde olan bu tasarımın seri üretim şansı bulup bulmayacağı belli değil.

Avatar photo

Kahvve.com farkıyla Türkiye ve dünyadan kahve konusunda özel haberler ve incelemeler... Kahve hakkında aradığınız her şey kahvve.com'da. Tek gündemimiz var: Kahve!

error: © 2021 Kahvve.com

BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?