Ferrari farkıyla Nespresso

Başka Şehirler - Remzi Gökdağ

Bizim için iyi bir fincan kahveyi en pahalı içkiden bile üstündür. Mis gibi aromalı bir filtre kahveyi hiçbir şeye değişmeyen kahve-kolikler ne demeye çalıştığımızı anlar. Kahve tutkunlarının en önemli ihtiyacı günlük kahveleridir. Bunun için bir cafeye uğramak ya da evde kendi kendinize kahve hazırlamak gerekir.

Kahve ve kahve makinesi üreticisi Nespresso hem Ferrari’ye hem de kahveye tutkun olanlar için ilginç bir kahve makinesi tasarlamış. Yarış kaskı şeklindeki bu makinenin vizör kısmı kaldırıldığında bardağın yerleştirileceği bölüm görünüyor. Çene kısmı çekmece gibi önde doğru çekilebiliyor. Arka tarafta da su ve öğütülmüş kahve koymak için kapaklar bulunuyor. İşlevsellik açısından normal bir kahve makinesinden farkı yok, ama şık durduğu kesin.

Daha önce Lamborghini de kendi tarzında bir kahve makinesini piyasaya sürmüştü. O tam olarak Lamborghini tarzında bir kahve makinesi olarak tasarlanmıştı. Bu seferki ise çok farklı, kendisini çok iyi saklıyor, kahve makinesi olduğunu belli etmiyor. Şimdilik sadece konsept halinde olan bu tasarımın seri üretim şansı bulup bulmayacağı belli değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
DEVAMI

11 maddede kahve kılavuzu

Dünyanın en çok sevilen içeceği olan kahveyi hepimiz uyarıcı olarak biliriz. Yapılan sayısız araştırmalardan çıkan sonuç kahvenin insan…