Festival bitti, kahve serüveni devam ediyor

10/10/2016

2016 İstanbul Kahve Festivali sona erdi. Kahvenin keyfini doya doya sürdüğümüz dört günü geride bıraktık. Kahve festivali bitti ama bizim kahveyle olan yolculuğumuz devam ediyor.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen İstanbul Kahve Festivali boyunca kent buram buram kahve koktu. Festival biletlerini önceden alanlar şanslıydı. Bilet konusunu son dakikaya bırakanlar üzüldü. Biletler bir hafta önceden tükendi ve kapıda bilet satışı gerçekleştirilmedi.

Kahve Festivali ve İstanbul

Festival bitti, kahve serüveni devam ediyor 1

Kahve festivali bize bu lezzetleri bir arada test etme imkanı sağladı. Festival, ilk olarak Galata Rum İlkokulu’nun kısıtlı festival alanında düzenlenmişti. Mekan dar olsa da bu tür organizasyonlar kategorisinde ziyaretçilerden tam not almayı beceren ender festivallerdendi.

İkincisi geçtiğimiz yıl Haydarpaşa Garı’na taşındı. Bu muhteşem ortam kahvenin lezzetine lezzet kattı. İkinci kahve festivalinde birincisinde yapılan hataları tekrarlanmadı. Ancak ufak tefek pürüzler de yok değildi. Bunlar festivale gölge düşürmeye yetmedi.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen kahve festivaline ilgi yine büyük oldu. İlk yıl 10 bin, ikinci yıl 25 bin kişi ziyaret eden festivale bu yıl 30 binden fazla kahve sever geldi. Gelenler sadece nitelikli kahveyi tadmakla kalmayıop seminerlerde kahvenin detaylarıyla ilgili ayrıntılı bilgiler alma fırsatı buldu.

Kahve serüveni

 

Festivalin genelinde karşılaştığımız atmosfer çok olumluydu. Katılımcılar ile misafirler arasındaki iletişim dört gün boyunca sürdü. Bu atmosfer festivalin başarılı olmasında önemli bir rol oynadı.

Baristalar bu yılki organizasyonda herkesin kalbinde taht kurdu. İşlerini çok iyi bilen bu kahve uzmanları kahve severlere bir yandan kahvelerini ikram ederken bir yandan da sevgilerini ve sempatik davranışlarını da sundu.

Stand sahipleri de ziyaretçilerin her sorusunu yanıtlamak için büyük bir özen gösterdi. Standlarda sorusu cevapsız kalan kimse olmadı.

Bir kahve festivalini daha geride bıraktık ama kahve serüvenimiz devam ediyor. Etkinlik takvimizde 2017 için günler henüz belli olmasa da kahve festivali için işaretlemelerinizi şimdiden yapın!

 

kahve serüveni, Kahve festivali, İstanbul Coffee Festival, istanbul kahve festivali, kahveye yolculuk, kucuk ciftlik parki, 2016 İstanbul Coffee Festival

 

Önceki Yazı

2016 İstanbul Kahve Festivali’nde son iki gün

Sonraki Yazı

Instagram farkıyla #istanbulcoffeefestival

error: © 2021 Kahvve.com

BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?