DÜNYADAN

Friends dizisinde en çok kahveyi kim içti?

BAŞKA ŞEHİRLER - REMZİ GÖKDAĞ

“Friends” ekranların en sevilen dizisi ünvanıyla bir döneme damgasını vurmuştu. Milyonlarca hayranı olan dizinin son bölümü yayınlandığında gözyaşlarıyla diziye veda edenlere tanık olduk. “Friends” artık tarih oldu ama hayranları bu diziyi gündemde tutmak için elinden geleni yapıyor. Konunun bir ucu kahveye dokunduğundan biz de yıllar sonra bir kez daha Friends’i analım istedik.

Diziyi hatırlayanlar dizinin ana mekânlarından birinin Central Perk adlı cafe olduğunu bilir. Başrolü paylaşan altı karakteri de hatırlamak zor olmayabilir. Sık sık bu cafeye uğrayan ekip kahveler eşliğinde sohbeti derinleştirir. Genellikle sonunu tahmin edebileceğimiz bölümler birbirini izler…

Friends hayranlarından biri geçtiğimiz günlerde bir soru ortaya attı ve ortalık karıştı. Soru şuydu: “Dizi boyunca en çok kahveyi kim içti?”

Aşağıdaki satırları okumadan önce isterseniz burada durun ve tahmininizi yapın.

Evet, size göre en çok kahve içen karakteri tahmin ettiniz. Sonuçları açıklamadan önce bu araştırmanın dayandığı kaynaktan bahsedelim. ABD’li yazar Kiti Lovelace bu “önemli” soruyu çözmek için bir araştırma yaptı. Aslında araştırma demek doğru değil, yazar oturup 10 yıl yayınlanan diziyi yeniden izledi. Bu süre içinde ne kadar kahve satın alındı ve her karakterin ne kadar kahve tükettiğini tek tek not aldı.

Dizi oyuncuları 236 bölümde toplam 1154 bardak kahve tüketti.

İlgilinizi Çekebilir!  Howard Schultz'un ayrılışı Starbucks'ı nasıl etkileyecek?

En çok kahveyi (sizin de tahmin ettiğiğiniz gibi) Phoebe (Lisa Kudrow) tüketti. Onu sırasıyla Chandler (Matthew Perry) ve Monica (Courteney Cox) izledi. Ross (David Schwimmer) ve Joey (Matt LeBlanc) üç ve dördüncü sırayı az bir farkla paylaştı. Rachel’in (Jennifer Aniston) kahve tüketimi diğerlerine göre geride kaldı.

İşte ayrıntılı tablo

 

Konular

Kahvve.com

Kahve zevkini keşfedenlere, tadını bilenlere dünyadan ve Türkiye'den kahve manzaraları...

Benzer Yazılar

error: © 2019 Kahvve.com