Geleceğin kahve makineleri Host Milano’da sergilendi

30/10/2017

Geleceğin kahve makineleri Host Milano’da kahve meraklılarıyla buluştu. 20 – 24 Ekim tarihleri arasında İtalya’nın Milano kentinde düzenlenen HOST Milano Fuarı’nda kahve teknolojisindeki son yenilikler sergilendi.

Sektörün Avrupa’daki en büyük fuarı olan Host Milano Fuarı’na Türkiye’den de katılım büyük oldu. Fiera Milano Rassegne tarafından organize edilen HOST Fuarı gıda, yiyecek, içecek, otel, restoran ve bar ekipmanları sergilendi. Dünyanın en önde gelen kahve üreticileri de her yıl olduğu gibi bu yıl da HOST’un en heyecan verici ürün sürümlerini sergiledi.

Fuarda en büyük ilgiyi dünyanın önde gelen kahve teknolojisi şirketlerinin piyasaya çıkardıkları yeni ürünleri gördü. Yüzlerce kahve markası yaklaşık 60.000 m2’lik bir alanı kaplayan dört pavyonda yeni ürünlerini tanıttı.

Fuarın yıldızları kuşkusuz Nuova Simonelli ve La Marzocco gibi dünyaca ünlü kahve makinalarının üreticileri oldu.

İtalya’nın önde gelen espresso markalarından Dalla Corte’de ilgiyi hakeden firmalardan biri oldu. Son birkaç yıldır özel kahve pazarına odaklanıp araştırma, yenilikçilik ve teknolojiye büyük yatırımlar yapan Dalla Corte’nin fuardaki heyecan verici ürünleri MINA Smart Bar ve DC PRO oldu.

Sanremo Revolution


Sanremo markası da Revolution adlı yenilikçi bir öğütücü prototipini kahve meraklılarına tanıttı . İleri bir tasarım ve geliştirilmiş teknolojiye sahip REVO1 ve REVO3 fuarın yıldızlarındandı. Dokunmatik dijital ekran, yüksek performanslı 98mm kapaklar, üç öğütme dönüş hızı, önceden ayarlanabilen öğütme boyutları, ön tartım sistemi ve özel dijital mikrometrik düzenleme Sanremo’nun ayrıcalıklı makinalarını kahvenin vazgeçilmezleri arasına koydu.

FAEMA E71 Özü Essence


Fuarın bir diğer yıldızı da Faema oldu. Geleneksel özelliklere ve ikonik bir İtalyan tasarımına sahip en son teknoloji ürünü FAEMA E71 Essence büyük ilgi uyandırdı. Daha önceki modellere göre hızlı çalışabilen uzun buhar çubuklarıyla dikkat çeken E71 Essence, iki baristanın rahatlıkla yan yana çalışabilmesine de imkan tanıyor. Ön panel, çelik veya ahşap olarak tasarlanmış. E71 Essence espresso makinesi Haziran 2018’de Avrupa pazarında, Kasım 2018’de de ABD pazarında piyasaya sunulacak.

COMPAK PK

Barcelona merkezli kahve öğütme şirketi Compak, Alpha Dominche ve Slayer Espresso ile HOST Milano 2017’ye katıldı. Yeni PK modellerinde iç farklı öğütme teknolojisi bulunuyor. PKR 100 milimetrelik öğütücü ve 935 watt motora sahip. PK ürünleri Ocak 2018’de kullanıma sunulacak.

CEADO


Venedik kahve öğütme şirketi olan CEADO, HOST Milano’nun bir diğer yenilikçi firmasıydı. Tek bir dozaj öğütücü olan ayrı bir kontrol kutusu aracılığıyla çalıştırılan en son nesil Ceado ürünlerinden E37Z HERO, özellikle tek çekirdekle çalışan baristaların gözdesi oldu. E37Z HERO’nun iki versiyonu mevcut: Mikro ayarlama halkalı ve basınçlı. Makinede hız regülasyonu ve bir soğutma fanı olmak üzere iki ana kontrol bulunuyor. Ceado E37Z HERO 2018 yılının başında piyasaya çıkacak.

IBERITAL


Yeni nesil kahve makineleri üretiminin öncülerinden biri de Iberital. 2018’de piyasaya çıkacak, enerji açısından verimli ve kullanımı kolay bir espresso makinesi olan VISION’u tanıtan Iberital firması haha temiz bir kahve yapmak için bu makineyi geliştirdiklerini belirtiyor. Basit ama çarpıcı bir tasarımın gerisinde oldukça detaylı bir teknoloji var. Her grup için farklı demleme profilleri programlanabilen makine Vision tablet uygulaması ile uzaktan kontrol edilebiliyor. Makinenin ön ayarlarını yapan baristalar ve tariflerini diğer makinelerle paylaşabiliyor.

 

Geleceğin kahve makineleri, HOST Milano Fuarı, Milano kahve festivali, HOST Fuarı, gıda, yiyecek, içecek, otel, restoran, bar ekipmanları, kahve markası, espresso makineleri, Nuova Simonelli ve La Marzocco, Dalla Corte,MINA Smart Bar, DC PRO,Sanremo Revolution,REVO1, REVO3,FAEMA E71 Essence, Compak, Alpha Dominche, Slayer Espresso, Ceado, E37Z HERO, Iberital, kolay espresso makinesi, iyi espresso makinesi, best espresso makinesi

error: © 2021 Kahvve.com

BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?