İstanbul Coffee Festival’le kahveye yolculuk başlıyor

21/09/2015

22- 25 Ekim 2015 tarihleri arasında şehrin en önemli simgelerinden Haydarpaşa Garı’nda gerçekleşecek festival sırasında yolu kahveden geçen ulusal ve uluslararası 100 farklı marka; kahve ve kültürünü ziyaretçilerle buluşturacak.

İstanbul Coffee Festival, kahve tutkunlarına bir kez daha unutulmaz zamanlar yaşatmaya hazırlanıyor. DSM Group tarafından gerçekleştirilen ve Paşabahçe ana sponsorluğunda bu yıl ikincisi düzenlenecek olan İstanbul Coffee Festival, 22- 25 Ekim 2015 tarihleri arasında şehrin en önemli simgelerinden Haydarpaşa Garı’nda gerçekleşecek. Festival sırasında yolu kahveden geçen ulusal ve uluslararası 100 farklı marka; kahve ve kültürünü ziyaretçilerle buluşturacak. Geçtiğimiz yıl, 14 bin 270 kişiyi gerçek kahveyle buluşturan ve gördüğü bu ilgiyle Avrupa’nın En Büyük İkinci Kahve Festivali olarak tarih yazan İstanbul Coffee Festival, her yıl bayrağı daha da yükseğe taşımayı hedefliyor. İstanbul Coffee Festival, bol bol kahve ikramının yanı sıra cupping, tasting, demleme metotları, interaktif workshoplar, eğitimler, oturumlar, söyleşiler, filmler, konserler, sergiler ve daha birçok ilgi çekici etkinlikle dört gün boyunca sürecek. İstanbul Coffee Festival Kurucu Başkanı ve Direktörü Alper Sesli; “İstanbul, hızla dünyanın en gelişmiş kahve şehirlerinden biri haline gelmeye aday bir şehir. İstanbul’un kahve sahnesinin çeşitliliğini ve mükemmelliğini tanıtmak, teşvik etmekse bizim vizyonumuz” diyor.

ŞEHRİN AROMALI FESTİVALİ’NDE NELER VAR?

Festivalde kahve tutkunları dünyanın farklı bölgelerinden gelen kahveleri tatma fırsatı bulacak. Misafirler; festivalin ana merkezinde bulunan Artisan Bar’da, La Marzocco’nun el yapımı makinalarıyla yapılan 30’dan fazla kahve çeşidi ile kavurma dükkânlarının yetenekli baristalarının ellerinden, kendilerine özgü imza kahvelerini tadacak, profesyonel kahve nasıl yapılır izlenecek. Evde kahve demleme teknikleri, incelikleri konunun uzmanları tarafından seminerler ve workshoplarla anlatılacak. Kahvelerin tadına bakarken, canlı müzik performansları ve DJ’ler de ruhunuzu besleyecek. Ayrıca tarihi Ana Gar binasında CoffeeARTİst karma sergisi gezilebilecek. Kahve konusunda dünya genelinde düzenlenen, tek resmi organizasyon olarak bilinen World Coffee Events’in Türkiye seçmeleri, 22-25 Ekim 2015 tarihleri arasında yine İstanbul Coffee Festival bünyesinde Haydarpaşa Garı’nın tarihi atmosferinde gerçekleşecek. Barista, Latte Art, Cezve&İbrik Türk kahvesi, Demleme ve Kavurma gibi beş farklı kategoriden oluşan yarışmanın birincileri Dünya Şampiyonaları’nda Türkiye’yi temsil edecekler.

Kaynak: ARZU AKYOL – AKŞAM

Avatar photo

Kahvve.com farkıyla Türkiye ve dünyadan kahve konusunda özel haberler ve incelemeler... Kahve hakkında aradığınız her şey kahvve.com'da. Tek gündemimiz var: Kahve!

Önceki Yazı

İstanbul’da yolculuklara kahve tadı geldi

Sonraki Yazı

Kahveciler Instagram’da, bizler de peşlerinde…

error: © 2021 Kahvve.com

BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?