İstanbul Kahve Festivali üçüncü yılını kutluyor!

06/10/2016

İstanbul Kahve Festivali, bugün başladı. Üçüncü yılını kutluyan İstanbul Kahve Festivali’nde kahve tiryakileri dünya kahveleri dört gün boyunca tadma fırsatı bulacak.

Birbirinden farklı kahve tatlarının yanı sıra, turna yemişli (cranberry) ve pikan cevizli kahve eşleşmelerinin de yer alacağı festival 6-9 Ekim tarihleri arasında İstanbul Küçükçiftlik Park’ta olacak.

İstanbul Kahve Festivali üçüncü yılını kutluyor! 2

Farklı tatları buluşturan eşleşmeleriyle İstanbul Kahve Festivali’ndeki kahveleri de pikan cevizli ve turna yemişli (cranberry) lezzetlerle taçlandıran yeme içme işleri, her damak tadına uygun bir seçenek sunuyor.

Sütlü, kremalı hafif kahve tercih edenlere özel pikan cevizli bitter çikolata ve turna yemişli yulaflı kurabiyeler kahve lezzetine keyif katıyor. Bunun yanında, filtre kahveciler için özenle hazırlanan pikan cevizli ve turna yemişli biskottiler, espresso sevenlere özel turna yemişli buğday salatası da var.

Sonbahar geldi, okullar açıldı, herkes şehre döndü. 6-9 Ekim tarihleri arasında Küçükçiftlik’te her kesimi buluşturacak İstanbul Kahve Festivali “bir kahve molası” temasıyla dört gün boyunca dünyanın farklı kahve lezzetlerine ve kahve eşleşmelerine yer verilecek.


Kahve Festivali’nde her damak tadına hitap eden lezzetler de mevcut.

İlle de ‘sert kahve’ isteyen damaklara pikan cevizli keçi peynirli ekmek ve soğuk kahveciler için de üç farklı peynirle ve ballı hardalla süslenen pikan cevizli ekmekler ikram ediliyor.

Bi kahve molası ?☕ #istanbulcoffeefestival

A photo posted by Zulal Yuksel (@zllyksl) on

error: © 2021 Kahvve.com

BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?