İstanbul’da Keyifle Kahve İçebileceğiniz 5 Mekan

09/06/2017

[ad_1]

Kahve yalnızca uyanmanıza değil aynı zamanda zekanızın daha keskin olmasına da yardımcı olabilir. CNN’de yayınlanan bir habere göre, kahve zihnimizin daha etkin çalışmasına destek oluyor.

Time muhabiri Michael Lemonick ise şöyle diyor: “Az uyuduğunuzda ve dinç kalabilmek için kahve aldığınızda, kendinizi daha atik, daha dikkatli, daha mantıklı akıl yürüten yani zeka ile ilgili pek çok fonksiyonu daha rahat yerine getiren ve her şeye daha iyi ve zamanında tepki veren bir konumda buluyorsunuz.”

Biz de sizler için  İstanbul‘daki bazı kahve mekanlarını derledik;

Mandabatmaz (Taksim/İstiklal)

Taksim’in kalabalığından kendini sakin bir yerde bulmak isteyenlere şirin mi şirin bir yer. Kahve makinelerinden istediğin tadı alamıyor musun? O zaman Cemil Amca’nın elleriyle közde pişirdiği, “köpüğünde manda batmayan” bu kahveyi deneyebilirsiniz. Dar sokağı nedeniyle oturma imkanı kısıtlı olmasına rağmen ayakta içilmeye değer bir lezzet. Kendini kalabalığından belli etse de  Beyoğlu‘nda Olivia Geçidi’nin hemen arasında.

İki kişi için ortalama 15 TL

Çekirdek ( Kadıköy)

Şirin ve bir o kadar da şık görünümüyle sizi içeri girmeye ikna ediyor. Cheesecake’yi size bugüne kadar yediklerinizi unutturacak bir tatta. Nefis kahvelerine ekleyebildiğiniz aromalarla oldukça farklı ve güzel tatlarla tanışmanıza olanak sağlanıyor. Bardakları takeawaya uygun. İş çıkışları vazgeçilmezlerinden olacak bir mekan.

İki kişi için ortalama 25 TL.

Geyik Coffee Roastery & Cocktail Bar ( Cihangir)

Cihangir’in son gözdelerinden Geyik, samimi ortamı ile ön planda. Kahvelerinin sırrını her müşterisiyle paylaşan personelleri oldukça alçak gönüllü. Kahveler  Kolombiya,  Etiyopya, Guatemala ve  Kenya‘dan. Damağınıza göre seçeceğiniz 13 çeşit var. Yanında mutlaka kruvasan da söyleyin. Kahvelerinin yanı sıra başarılı kokteylleri ile kısa sürede müdavimi olacağınız bir mekan olmuş.

İki kişi için ortalama (alkollü) 100 TL.

Tarihi  Bağdat Kuru Kahvecisi ( Kadıköy)

Lambaların verdiği mistik hava eşliğinde kahve içmek için oldukça nostaljik bir mekan. Ufak kaselerinde sakız lokumu, drajeler ve su ile ikram ediliyor. Kahve yanına su değil de ev yapımı likörlerini de deneyebilirsiniz. Ayrıca diğer mekanlardan farkı sakızlı, çikolatalı, sütlü çeşitlerinin de bulunması. Ortamda çalan müziklerle birlikte dilerseniz orada bulunan kitaplardan okuyabilirsiniz. Hesabın kitap içerisinde gelmesi de çok hoş olmuş. Gece kuşları için geç saatlere kadar açıkmış.

İki kişi için ortalama 35 TL.

Çorlulu Ali Paşa Medresesi (Beyazıt)

Bu mekanda kendinizi adeta Osmanlı dönemlerinde hissedeceksiniz. Kalabalık ve uğultulu ama hoş sohbetleriyle bundan rahatsız olmuyorsunuz. Ulu çınar ağacının altındaki otantik sedirlerde oturup nefis Türk kahvenizi yudumlayabilirsiniz.

Masanıza adisyon tutulmuyor ve ödeme için bir hesap gelmiyor. Siz yerinizden ödeme için kalktığınızda personeller adeta sizi hissediyor. Yiyip içtiklerinizi sayıyorsunuz ve kafadan hesaplayıp size tutarı söylüyorlar. Müşteriye güven tam olarak böyle bir şey. Ayrıca sevdiklerinize hediye etmek için çeşit çeşit hediyeler de bulmak mümkün.

İki kişi için ortalama 35 TL.

[ad_2]
İstanbul’da Keyifle Kahve İçebileceğiniz 5 Mekan

Kaynak

Önceki Yazı

Starbucks İtalya’ya Milano’dan girecek. “İşgal Planı”nın detayları…

Sonraki Yazı

Bebek Starbucks dünyanın güzel manzaralı kafelerinden

error: © 2021 Kahvve.com

BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?