Kahve ile mesir macunu birleşti “Kahvemis” oldu

2 dakikalık okuma

Manisa’daki genç girişimci Başak Özler, kendisine ait kurukahve işletmesinde mesir ile kahveyi birleştirdi. İki Osmanlı tadını bir araya getiren Özler, bu lezzeti Türkiye’ye yaymak istiyor.

Manisa’da yaşayan 33 yaşındaki Başak Özler, Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’ndan (KOSGEB) aldığı 30 bin liralık destekle kendi işletmesini kurdu. Manisa’daki kafelere kahve satışı yapan genç girişimci, işini ilerletmek için kahvenin yeni türlerini de denemeye başladı.

İşyerine ‘Kahvemis’ ismini veren Başak Özler, iki Osmanlı tadı olan kahve ile mesiri birleştirip, müşterilerine sunmaya başladı. Şifalı mesirdeki 41 çeşit baharatı özel olarak harmanlatıp toz haline getiren Özler, ardından kahve çekirdekleri ile mesiri buluşturdu.

Ege Üniversitesi Kimya Mühendisliği ve Biyomühendislik Bölümü mezunu Başak Özler, kahve firmalarında bir süre çalıştığını daha sonra da çok sevdiği için kendi işini yapmaya karar verdiğini anlattı. Kendi işletmesini açan Özler, “Mesir ve kahve çok eski tarihe sahipler. Sağlık açısından da yararları var. Bu iki maddeyi birleştirmek istedim. Piyasada aroma katkılı kahveler var. Biz mesirin içindeki baharatları kullandık.

Toz olarak baharatları alıp mesir reçetesine uygun olarak karıştırdık. İçinde katkı ya da koruyucu maddesi yok. Burada pişirip içiriyoruz. Ayrıca toz haline getirip ambalajladık. Seri üretime geçip bu iki lezzetin birleşimini Türkiye’ye sunacağız” dedi. Mesirli kahvenin farklı bir tat olduğunu ve müşterilerin beğendiğini dile getiren Özler, folyo ambalajda bakkallara marketlere vermeye başladıklarını söyledi.

Önceki Yazı

Robotlar kahve servisine başladı!

Sonraki Yazı

Kaliteli kahvenin İstanbul'daki yeni durağı: Monochrome

error: © 2021 Kahvve.com