Kahve Kantatı 23 Şubat’ta Kadıköy’de

1 dk

Kahve Kantatı 23 Şubat’ta Süreyya Operası Sahnesi’nde izlenebilecek.

Alman besteci Johann Sebastian Bach’ın, şair Friedrich Henrici’nin librettosu üzerine bestelediği “Kahve Kantatı” sanatseverlerle buluşacak.

İstanbul Devlet Opera ve Balesi (İDOB) tarafından sahnelenecek Kahve Kantatı, kızını kahve alışkanlığından vazgeçirmeye çalışan bir babanın kahve bağımlısı kızıyla yaşadıklarını şakacı bir üslupla ele alıyor. Bach’ın en önemli eserlerinden biri kabul edilen Kahve Kantatı’nın konusu kısaca şöyle:

“Baba Schlendrian, defalarca söylemesine rağmen, kızının kendisini dinlememesinden şikayet etmekte, kızını kahve içmemesi konusunda bir kez daha uyarmaktadır. Ancak kızı Lieschen, babasından sakin olmasını ister ve aryasında kahveyi ne kadar sevdiğinden bahseder. Baba Schlendrian, söylediklerini umursamayan kızının zayıf noktasını bulmaya çalışır. Eğer bulursa bunu kızına karşı kullanacak ve kızı asla kahve içmek istemeyecektir.”

Sirel Yakupoğlu, Sevim Zerenaoğlu, Kevork Tavityan ve Ahmet Baykara’nın seyirci karşısına çıkacağı “Kahve Kantatı”, 24, 25 Şubat ile 21, 22 ve 24 Mart’ta sahnelenecek.

Önceki Yazı

Kahve Deryası hedefi büyüttü

Sonraki Yazı

Dünyanın kahve deposu Brezilya krizde

error: © 2020 Kahvve.com