Kahve tiryakilerine 3 ücretsiz Android uygulaması

21/06/2018

İnsanoğlu yaklaşık 600 yıldır kahve içiyor. Geçen bu süre içinde pek çok alışkanlıklarımız değişti. Bu değişimden geleneksel kahve içme yöntemlerimiz de etkilendi. Artık kahve içme yöntemlerimizi akıllı telefonlarımız belirleyebiliyor.

Yanımızda her zaman bir barista taşıyamayacağımıza göre bu uygulamalardan en az birini edinmekte fayda var. Bu sayfalarda size daha önce kahve uygulamaları ile ilgili yazılar yayınlamıştık. Bugün de siz kahvve.com okurlarına 3 yeni uygulamayı tanıtmak istiyoruz. Her birinin ortak amacı kahve içme alışkanlığımıza yardımcı olmak.

İşte kahveyi sevdirecek 3 Android uygulaması

Barista Me

Barista Me, kahve bazlı içeceklerin İtalyanca isimlerini anlamamıza yardımcı olacak bir uygulama. Kahvenin su ve süt miktarlarını gösterip bu kıvama ne ad verildiğini ayrıntılı görsellerle anlatıyor. Latte Macchiato ile Mocha arasındaki farkı bu uygulamada kolayca görebilirsiniz.

Java Mixing Guide

Kahve bazlı içeceklerin karışımını anlamanız için kullanılan en iyi uygulamalardan biri. Barista Me’ye çok benzeyen ana menüsünde, uzun bir kahve listesi bulunuyor. Uygulamanın ücretsiz ve reklamsız kullanıldığını da hatırlatalım.

Coffee Roaster

Kahve alışkanlığınız ileri seviyedeyse artık kendi kahve çekirdeklerinizi evinizde kavurmak isteyebilirsiniz. Bu program bu aşamaya geçmenize katkıda bulunacak. Bu programı kahve bilgisi ileri seviyede olanların kullanmasında fayda var. Programı kullanmadan önce hangi çekirdekleri hangi miktarda kavuracağınızı bilmeniz gerekiyor.

Kahve ile ilgili bildiğiniz ve kullandığınız başka programlar varsa bu yazının altına yorum olarak kaydedebilirsiniz.

İlgili yazımız: KAHVEYİ CEP TELEFONUNUZA GETİREN 8 UYGULAMA

 

Remzi Gökdağ

Remzi Gökdağ gazeteci, yazar ve dijital yayıncıdır. Başka Şehirler, Sevgili İstanbul, Amerikan Medyası’nda 11 Eylül ve Park Otel Olayı kitaplarının yazarıdır. Remzi Gökdağ hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

error: © 2021 Kahvve.com

BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?