Kahveli kremalar lezzet testini geçti

25/10/2015

Avrupa’da çok tüketilen fakat Türkiye’de henüz satılmayan kahveli kremalar Istanbul Coffee Festival’de kahveseverlerle buluştu. Ziyaretçiler bu yıl ilk kez kahve çekirdeklerinden üretilen kremaların tadına baktı. İlk izlenimler kahveli kremaların testi geçtiği yönünde.

Yılmaz Pazarlama’nın Genel Müdürü Berk Artinyan henüz Türkiye’de satılmayan ancak Avrupa’dan çok miktarda talep edilen kremaların yakın bir gelecekte Türkiye’de de satışa sunulabileceğini söyledi.

Kahve festivaline gelen ziyaretçilerden olumlu eleştiriler aldıklarını belirten Berk Artinyan şunları dedi: “Kahve meraklıları festivali gezerken kahve kremalarımızla karşılaşınca olumlu tepki veriyor. Hep yeni ürünlerin peşinde olduk. 5-6 sene önce kahve kremalı ürünlerimiz Türkiye piyasasında denediğimizde çok fazla ilgi çekmedi. Yeni ürünlere temkinli bir davranış vardı. Geçen yıl kahve festivaline ziyaretçi olarak katıldığımda gelenlerin yeni tadlara merakını görmek beni heyecanlandırdı. Bu sene festivalde bir stand kurduk ve şu ana kadar aldığımız tepkiler hep olumlu oldu. Bu da ürünümüzü Türkiye piyasasına sunmamızda bize güç veren bir faktör olacak. Zaten Avrupa’ya ihraç ediyoruz, Türkiye’de neden satmayalım dedik. Türkiye’de bu ürüne benzer bir ürün henüz yok ancak özellikle Avrupa’da çok fazla tüketilen bir ürün.”

Önceki Yazı

Kurukahveci Mehmet Efendi’ye rakip geldi! Arçelik Selamlique

Sonraki Yazı

Üçüncü dalga kahve akımı ve Türkiye

error: © 2021 Kahvve.com

BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?