Kahveli kremalar lezzet testini geçti

Avrupa’da çok tüketilen fakat Türkiye’de henüz satılmayan kahveli kremalar Istanbul Coffee Festival’de kahveseverlerle buluştu. Ziyaretçiler bu yıl ilk kez kahve çekirdeklerinden üretilen kremaların tadına baktı. İlk izlenimler kahveli kremaların testi geçtiği yönünde.

Yılmaz Pazarlama’nın Genel Müdürü Berk Artinyan henüz Türkiye’de satılmayan ancak Avrupa’dan çok miktarda talep edilen kremaların yakın bir gelecekte Türkiye’de de satışa sunulabileceğini söyledi.

Kahve festivaline gelen ziyaretçilerden olumlu eleştiriler aldıklarını belirten Berk Artinyan şunları dedi: “Kahve meraklıları festivali gezerken kahve kremalarımızla karşılaşınca olumlu tepki veriyor. Hep yeni ürünlerin peşinde olduk. 5-6 sene önce kahve kremalı ürünlerimiz Türkiye piyasasında denediğimizde çok fazla ilgi çekmedi. Yeni ürünlere temkinli bir davranış vardı. Geçen yıl kahve festivaline ziyaretçi olarak katıldığımda gelenlerin yeni tadlara merakını görmek beni heyecanlandırdı. Bu sene festivalde bir stand kurduk ve şu ana kadar aldığımız tepkiler hep olumlu oldu. Bu da ürünümüzü Türkiye piyasasına sunmamızda bize güç veren bir faktör olacak. Zaten Avrupa’ya ihraç ediyoruz, Türkiye’de neden satmayalım dedik. Türkiye’de bu ürüne benzer bir ürün henüz yok ancak özellikle Avrupa’da çok fazla tüketilen bir ürün.”

Önceki Yazı

İstanbul Coffee Festival’in yaratıcı yetenekleri

Sonraki Yazı

Espressoya rakip Mypresso

Trend son yazılar

Kahveyi tanıma rehberi

Farklı kahve çeşitlerinden zevk alanlar için geçenlerde yeni bir “kahve tanıma” videosu hazırlandı. Bright Side sitesi…

Tuval üzerindeki kahve

Ressam Jon Norquist, Tuval Üzerindeki Kahve başlıklı sanat projesiyle dikkatleri çekiyor. Kahve sanatına tesadüfen başlayan Jon Norquist‘in eserlerindeki…

error: © 2021 Kahvve.com