Kahvem Kimliğim Fuarı Katar’da Başladı

05/03/2016

Bu yıl ilki düzenlenen Kahvem Kimliğim Fuarı Katar’ın başkenti Doha‘da başladı. Fuarda Türk kahvesi ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü.

Doha’da ‘Miras ve Kimlik Derneği’ tarafından Katar Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve 7 Marta kadar devem edecek fuarın açılışına, Türkiye’nin Katar Büyükelçisi Ahmet Demirok ve Doha Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Dr. Mehmet Aykaç da katıldı.

Kahvem Kimliğim Fuarı’nda Türk kahvesine yoğun ilgi

Kahvem Kimliğim Fuarı Katar'da Başladı 1

Bölgede ilki düzenlenen Kahvem Kimliğim Fuarı‘na, aralarında Türk kahvesinin de bulunduğu 12 farklı ülkeden kahve çeşitleri tanıtılıyor. Fuarda en çok ilgiyi Türk kahvesi görüyor. Fuarın düzenleyicisi Miras ve Kimlik Derneği yetkilileri, kahvenin dünya medeniyeti ve bütün insanların ortak değeri olduğunu belirterek, fuarın hedeflerinin başında Katar ve Körfezdeki kahvenin tarihine, geleneksel kullanımına, kimlik ve kahve arasındaki derin ilişkiye dikkati çekmek istediklerini aktardı.

Hem Türk kahvesini hem Türkiye’yi tanıttılar

Türkiye’yi temsilen fuarda stand açan Yunus Emre Enstitüsü görevlileri, Türk kahve kültürü ve tarihinin yanı sıra Türkiye ve Enstitünün faaliyetleri hakkında ziyaretçileri bilgilendirdi.

 

Avatar photo

Kahvve.com farkıyla Türkiye ve dünyadan kahve konusunda özel haberler ve incelemeler... Kahve hakkında aradığınız her şey kahvve.com'da. Tek gündemimiz var: Kahve!

Önceki Yazı

Kahveye devlet denetimi! Kahve yasası neleri yasaklıyor

Sonraki Yazı

Uluslararası Kahve Konferansı Etiyopya’da başladı

error: © 2021 Kahvve.com

BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?