Koronavirüs: Londra Kahve Festivali ertelendi

Nisan ayının ilk haftasında gerçekleşecek olan Londra Kahve Festivali, devam eden koronavirüs durumu nedeniyle ertelendi
10/03/2020

Festivale katılan bazı firmaların duyurduğu karar henüz organizasyon komitesince resmi olarak açıklanmadı.

Socratic Coffee’nin Instagram hesabından yapılan açıklamada: “İngiltere ve dünyadaki mevcut koronavirüs durumunun kapsamlı bir değerlendirmesinden ve tüm katılıumcıların güvenliği açısından Londra Kahve Festivali 2020’yi 23-26 Temmuz’a ertelemek için zor bir karar aldık” denildi ancak mesaj daha sonra Instagram sayfasından silindi.

Festivalin 2-5 Nisan tarihleri ​​arasında Shoreditch’teki Truman Bira Fabrikası’nda yapılması planlanmıştı. Organizasyonu düzenleyenler Temmuz ayının son haftasına ertelenebileceğine karar aldı ancak bu karar henüz resmi olarak duyurulmadı.

Londra Kahve Festivali temsilcilerinden Standart ise henüz resmi bir açıklama yapılmadığını söyledi.

Bu yıl 10. yıldönümünü kutlayacak festivalde 250 katılımcı ve 35.000 ziyaretçinin ağırlanması hedefleniyor. Etkinlikte dünyanın dört bir yanından gelen en iyi 16 baristanın yarışacağı Kahve Ustaları bölümü de bulunuyor.

Erteleme, bu hafta sonu gerçekleşecek olan Çiğ Şarap Fuarı’nın, koronavirüsün küresel yayılımına da atfedilen bir kararın ertelenmesini takip ediyor.

 

Önceki Yazı

Koronavirüs: Starbuck’ın Çin’deki zararı büyük!

Sonraki Yazı

Koronavirüs Milano Starbucks’ı fena vurdu

error: © 2021 Kahvve.com

BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?