Kübalı kadın Obama’yı kahve içmeye davet etti!

2 dakikalık okuma

ABD, Kübalı kadın İleana Yarza’nın Obama’yı kahveye davet etmesini konuşuyor.

ABD Başkanı Barack Obama, Küba Devlet Başkanı Raul Castro’yla görüşmek üzere Havana’ya inerek tarihi bir adım attı. ABD Başkanı Küba’ya inişinin ardından attığı tweet’te “Küba halkıyla buluşmayı ve onları bizzat dinlemeyi iple çekiyorum” dedi.

Kübalı kadın İleana Yarza’nın daveti

Kübalı kadın Obama'yı kahve içmeye davet etti! 2

ABD Başkanı Barack Obama başkent Havana ziyareti sırasında merak edilen konulardan biri de kendisini kahve içmeye davet eden Kübalı hayranını ziyaret edip etmeyeceği. Geçtiğimiz günlerde Obama Kübalı hayranına bir mektup göndermiş 76 yaşındaki emekli kadın Ileana Yarza, Obama’nın mektubu karşısında duygu dolu anlar yaşamıştı.

Yarza, “Doğrusu böyle bir mektup beklemiyordum. Ben ona kalbimden geçenleri samimi bir şekilde yazdım. Onu kahve içmeye davet ettim. Ama o dünyanın en güçlü ülkesinin lideri. Yanıt vereceğini düşünmemiştim” dedi.

Kübalı kadın İleana Yarza, Obama’ya yazdığı mektubunda bir Amerikalı başkanın ülkesini ziyaret edecek olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirmiş, politikasından övgüyle bahsettiği Obama’yı eşiyle birlikte evine kahve içmeye davet etmişti.

Obama’nın ise mektubunda teşekkür ettiği ve “Umarım kahve için vaktim olur” dediği öğrenildi.

20 Mart’ta Küba’ya gidecek olan Obama 1928’den bu yana ülkeyi ziyaret eden ilk ABD Başkanı olacak.

Önceki Yazı

IMDB'ye alternatif en iyi 100 film

Sonraki Yazı

Dünya Latte Art Şampiyonu Caleb Cha'nın başarısındaki sır!

error: © 2021 Kahvve.com