Müzik kutulu espresso makinası

Evde espresso keyfini sürenler için İsviçre’nin ünlü markası Hammacher Schlemmer‘dan yeni bir ürünü piyasaya çıkardı. Müzik kutulu espresso makinası!

Dünyanın ilk müzik kutulu espresso makinası ünvanını taşıyan bu alet kahvenizin hazırlanması sırasında makina sesi yerine orjinal müzik kutusundan çıkan klasik müzikleri dinletiyor.

İsviçre’nin Sainte-Croix bölgesinde 1865’ten beri üretilen geleneksel müzik kutularının bir benzeri espresso makinasına yerleştirilmiş. Sıradan bir espresso makinası demek de doğru olmaz. İsviçre hassasiyetinin tüm ayrıntıları bu makinada gizli.

Müzik kutulu espresso makinası 1

Kahvenizi hazırlarken çalan müziğin süresi 36 saniye. Bu süre kahvenin makinada hazırlanma süresine denk geliyor. Yani kahve fincanınızda hazır olduğunda müzik bitiyor. İçinde 36 farklı klasik müzik programlanmış bu müzik kutusunda Vivaldi’den Mozart’a hatta Deep Purple’a kadar farklı kişi ve grupların müziklerine yer verilmiş.

Makinanın satış fiyatı 4200 dolar. Sıradan bir makina değil yani. İlgilenenler bu makina ile ilgili detayları Hammacher Schlemmer‘ın websitesinden görüntüleyebilir.

Önceki Yazı

Mutluluğun fiyatı ne?

Sonraki Yazı

Gençlerin kahve merakı neden arttı?

Kahve Makinaları son yazılar

error: © 2021 Kahvve.com