NBA’in gözdesiydi, kahveci oldu!

16/08/2015

110 milyon doları batırdı, şimdi kahve dükkanında çalışıyor…

NBA’in eski yıldızlarından Vin Baker, basketbolu bıraktıktan sonra battı. Alkol ve yanlış yatırımlar yüzünden 110 milyon dolarlık serveti tükenen Baker şimdi bir kahve dükkanı zincirinde çalışıyor.

2000 yılındaki Sydney Olimpiyatları’nda ABD Milli Takımı ile altın madalyası olan, NBA’de 4 kez All-Star seçilen Vin Baker, 2006 yılında kariyerine son verdikten sonra adeta dibi gördü. Saha dışında alkol problemi yaşayan ve kilo alan Baker, 5 yılda bütün kariyer kazanımlarını kaybederek batmıştı. Eski sporcu şimdilerde ise ünlü kahve dükkanı zinciri Starbucks’ta barista (kahveleri hazırlayan kişi) olarak eğitim alıyor.

Evli ve dört çocuk sahibi olan Baker, Connecticut’ta açacağı kahve dükkanıyla ilgili olarak, “Bana bu fırsat verildiği için teşekkür ederim. Starbucks düzenli müşterileri olan bir yer ve birçoğu beni tanıyor. Bu şirkette herkes için bir fırsat var” şeklinde konuştu. 43 yaşındaki eski sporcu, NBA kariyeri boyunca 110 milyon doların üzerinde gelir elde etmişti.

Vin Baker kimdir?

Vin Baker, 2000 yılında olimpiyat şampiyonu olan ABD Milli Takımı’nda forma giymişti. 44 yaşındaki Baker, 1993-2006 yılları arasındaki NBA kariyerinde Milwaukee Bucks, Seattle Supersonics, Boston Celtics, New York Knicks, Houston Rockets ve Los Angeles Clippers takımlarında oynadı.

Avatar photo

Kahvve.com farkıyla Türkiye ve dünyadan kahve konusunda özel haberler ve incelemeler... Kahve hakkında aradığınız her şey kahvve.com'da. Tek gündemimiz var: Kahve!

Önceki Yazı

Türk kahvesi UNESCO’nun kültürel miras listesine aday

Sonraki Yazı

İstanbul Kahve Festivali 22-25 Ekim’de Haydarpaşa Garı’nda

error: © 2021 Kahvve.com