Nespresso Prodigio kahveye ayar verdi

27/11/2016

Nespresso’nun son ürünü Nespresso Prodigio piyasaya çıktı. Nespresso’dan mobil cihazlarla kontrol edilebilen akıllı espresso makinesi Prodigio kahve alışkanlığınızı baştan sona değiştirmeki hedefleyen bir kahve makinası.

Nespresso Prodigio bünyesinde barındırdığı Bluetooth desteğiyle akıllı telefon veya tablet üzerinden kontrol edilebiliyor.

Prodigio’yu diğer Nespresso makinelerinden ayıran fark ise mobil cihazlarla iletişim kurabilmesi.

iOS ve Android için geliştirilen uygulama istediğiniz saati belirleyip espresso yapmaya imkan tanıyor. Uygulama aynı zamanda makine, kapsül ve su durumuyla ilgili bilgilendirmede de bulunuyor.

Örneğin makinede herhangi bir sorun olduğunda, kapsül miktarı azaldığında veya temizlenmesi gerektiğinde uygulama bu bilgileri kullanıcılara sunuyor. Uygulamada kahve yapımıyla ilgili öğretici videolar da yer alıyor.

Nespresso Prodigio ile yeni alışkanlıklar

Nespresso Prodigio kahveye ayar verdi 2

Bluetooth bağlantısının olmadığı durumlarda manuel olarak da kontrol edilebilen makinede espresso, ristretto ve lungo olmak üzere üç farklı kahve çeşidi yapılabiliyor. Makinenin kapatılmaması durumunda 9 dakika sonra Nespresso Prodigio kendini otomatik olarak kapatabiliyor. Kutu içeriğinden 16 farklı Nespresso kapsülüyle birlikte gelen makine, 249 dolardan yurtdışında satışa sunulmuş durumda. Latte veya cappuccino yapmayı planlıyorsanız bunun için ekstradan süt köpürtme cihazını satın almanız gerektiğini belirtmekte yarar var.

error: © 2021 Kahvve.com

BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?