New York taksi şoförleri flört yapamayacak

3 dakikalık okuma

New York taksi şoförleri artık müşterileriyle flört yapamayacak. ABD’nin en çok ziyaret edilen şehirinde New York taksi şoförlerinin müşterilerle flört etmesini engellemek için yeni bir yasa yürürlüğe girebilir.

ABD’nin New York kentinde taksicilerin müşterilerinin görünüşü ile ilgili yorum yapmasını ya da onlarla flört etmesini suç haline getirecek bir yasanın yürürlüğe sokulması gündeme geldi.

New York taksi şoförleri müşterileriyle flört ediyor

New York taksi şoförleri flört yapamayacak 1

‘Temizlik Paketi’ adı verilen yasa tasarısını gündeme getiren Taksi ve Limuzin Komisyonu (TLC), bu tasarı ile New York taksicileri müşterileri ile olan etkileşimleriyle ilgili düzenlemeleri güçlendirmek istediklerini söyledi.

Tasarının kabul edilmesi durumunda taksi ve kiralık araç şoförlerinin müşterileri ile flört ettikleri, onlara dokundukları ya da onlarla herhangi başka bir cinsel temas kurdukları halde ehliyetlerine el konularak cezalandırılabileceği belirtildi. ‘Temizlik Paketi’ yasaları kapsamında taksi şoförleri müşterilerinin görünüşleri ile ilgili yorum yaptıkları ya da randevulaşma kavramını gündeme getirdikleri durumlarda da görevden uzaklaştırma cezası alabilecekler.

TLC sözcüsü Allan Fromberg konu ile ilgili yaptığı basın açıklamasında “Kimilerinin basit flörtleşme diye tanımladığı davranışlar bile kabul edilebilir değil ve hiçbir müşteri bu muameleye maruz kalmamalı” dedi. Müşteri şikâyetleri üzerine böyle bir düzenlemeye gidilmesi tartışılmaya başlandı.

Turistlerin gözdesi Londra Taksicileri

İnternette yapılan bir ankette turistlerin yüzde 22 ile en çok Londra taksicilerini beğendiği ortaya çıktı. New York taksicileri yüzde 10 ile açık ara ikinci sırada. Üçüncü sıradaki Tokyo taksicileri ise nezaket konusunda birinci…

Bütün dünya otellerini birleştiren ve Online rezervasyon kolaylığı sağlayan internet sitesi Hotels.com, turistler arasında bir anket düzenledi ve hangi kent taksilerinden memnun kaldıklarını sordu. 30 ülkeden 2 bin 500 kadar katılımcı ankete cevap verdi. Londra taksileri, yüzde 22 ile açık ara birinci sırayı aldı. New York taksileri yüzde 10 ile ikinci, Tokyo taksileri ise yüzde 9 ile üçüncü oldu. Berlin taksileri, yüzde 5 oy alarak dördüncü sıraya yerleşti. Madrid, Mexico City ve Amsterdam taksileri, yüzde 4’lük bir oranla beşinciliği paylaştı.

 

New York taksicileri, flört,New York, flört yasağı

Önceki Yazı

Louvre Müzesi ziyaretçi rekoru kırdı

Sonraki Yazı

Avrupa şehirleri gözden düştü

error: © 2021 Kahvve.com