Organik kahve filtresi Canadiano ile iki dakikada kahve

Canadiano adı verilen oyulmuş organik kahve filtresi, her yeni fincanda kahvenin özünü içine alıp kahvenin aromasını bir sonraki fincana iyice yediriyor.

Bazı kahvekolikler için mükemmel aromayı bulmak, deveye proton çarpıştırtmak kadar zor bir durumdur. Bu sebepten ötürü, kavrulmamış kahve çekirdeklerinden dakikalar içinde fincanınıza kahvenizi hazırlayan makineler icat edildiğine bile şahit olduk. Şimdi ise, Canadiano adlı doğal kahve filtresi sayesinde her bir kahvenizi daha da yoğunlaşan aromasıyla yudumlayabilirsiniz.

Canadiano kahve filtresi

Kahve kupasının ağzına yerleşecek şekilde tasarlanan bir tahta bloktan oluşan Canadiano, hâliyle kağıt filtrelerden çok daha ağır ve daha fazla yer kaplıyor. Bardağın üstüne koyulan bu filtre, yeni nesil hızlı kahvecilerin seveceği türden. Kullanıcılar kendi kahve karışımlarını Canadiano’nun içine koyup hazneyi kaynamış suyla dolduruyorlar. İki ilâ dört dakika sonra, bir fincan kahve filtrenin metal odacıklarından geçip hazır hâle geliyor. Filtrenin eşsiz olduğu konu ise, kullanıcının kahve karışımından ortaya çıkan kahve yağlarını emerek bünyesinde tutup, her bir demlemede kahvenin aromasını artırması. Canadiano, belirli tipteki harmanlar için üç farklı tahtadan yapılmış şekilde piyasaya sürülmüş: koyu harmancılar için ceviz ağacı oyması, hafif bir turunçgiller havası barındıran kahve taneleri için kiraz ağacı, yemiş aromalı kahve severler için de akçaağaç oyması. Bu pratik filtrenin en güzel tarafı da, kullandıktan sonra sadece ufak bir durulamayla temizlenmesi. Fazladan atık kağıdı gibi gereksinimlere ihtiyaç yok. Seçilen tahtaya göre filtrelerin fiyatı 30€ ile 40€ arasında değişiyor.

Kaynak: yeniisfikirleri.net

Önceki Yazı

Instagram’da 5 muhteşem kahveci…

Sonraki Yazı

Bu kahve fotoğrafları heyecan veriyor!

Trend son yazılar

Kahveyi tanıma rehberi

Farklı kahve çeşitlerinden zevk alanlar için geçenlerde yeni bir “kahve tanıma” videosu hazırlandı. Bright Side sitesi…

Tuval üzerindeki kahve

Ressam Jon Norquist, Tuval Üzerindeki Kahve başlıklı sanat projesiyle dikkatleri çekiyor. Kahve sanatına tesadüfen başlayan Jon Norquist‘in eserlerindeki…

error: © 2021 Kahvve.com