Prag kahve rehberi

Prag Kahve Rehberi

Prag, son yılların yükselen yıldızı. Yılın büyük bölümü turist akınına uğrayan kent, gidenleri yorsa da sunduğu tarihi dokusu ve fırsatlarıyla unutulmaz hatıralar bırakıyor.

Türkiye’den de her yıl çok sayıda turistin ziyaret ettiği Prag için bir kahve rehberi hazırladık.

Prag’a yolunuz düşerse, kahveyi de seviyorsanız bu mekanlara uğramadan dönmeyin.

Prag Kahve Rehberi ve Prag Kafeleri

EMA Espresso Bar

prag <a href='https://www.kahvve.com/tag/kahve-rehberi/' target='_blank' rel='nofollow' title='kahve rehberi'>kahve rehberi</a>

Tren istasyonu yakınlarında bulunan EMA , Prag’ın önemli bir kahve durağı. Alf&Bet kahve kavurma şirketinin sahip olduğu kafede özel kavrulmuş kahvelerin tadına bakabilir, ayrıca B Kaffe , SlowMov , Drop , Candycane , Double Shot ve Gardelli de deneyebilirsiniz. Damla kahve sevenlere Moccamaster, V60 ve AeroPress sistemlerini denemelerini tavsiye ediyoruz.

Adres: Na Florenci 1420/3, 110 00 Nové Město

Kavarna Misto

Prag Kahve Rehberi

Prag Kalesi’nin arkasındaki Bubenec mahallesindeki Misto, Victoria tarzı bir binada hizmet veriyor. Prag’ın tarihini soluyacağınız bu mekanda aynı zamanda lezzetli kahveleriniden de yudumlayabilirsiniz.

Kendi kavurma şirketleri Double Shot tarafından kavrulan çekirdekleri sunan Misto’da V60 veya AeroPress de deneyebilirsiniz. Misto’yu diğer Çek kafelerinden ayıran en önemli özelliği lezzetli yemeklerin ve alkollü içeceklerin de sunulması.

Adres: Kavarna Misto Bubenečská 12, 160 00 Praha 6

OneSip Coffee

Prag Kahve Rehberi

Küçük ve ilginç bir mekan. Mekanın tasarımı, boyutuyla ters oranda. Detaylı ve titiz bir çalışmayla özel olarak düzenlenen bu kafede Round Hill Roastery‘nin kahveleri satılıyor. Eski Kent’in kalbinde yer almasına rağmen, bu kafe sakin bir ara sokakta bulunması en önemli avantajı. Penceredeki taze çiçek buketleri yerel bir atmosfer veriyor. Alışveriş merkezi Old Town Hilton’a yürüme mesafesinde.

Adres: Haštalská 755 15, 110 00 Praha 1 – Staré město-Staré Město.

[powerkit_posts]

Double B

Prag Kahve Rehberi

Şehrin kalabalık ve gürültüsünden kaçmak isteyenlere Narodni Muzesi ile Namesti Miru arasındaki bu mekanı öneriyoruz. Rusya’da hizmet veren bu zincirin Prag’da birkaç şubesi daha var. Özel kahveleri yok çünkü onlara göre her kahve özel. Yaz aylarında terasında oturmanın keyfi de bir başka güzel.

Adres: Double B, Anglická 15, 120 00 Praha 2

Original Coffee

Prag Kahve Rehberi

Tarihi kent merkezinde, ünlü Charles ile Legion Köprüsü arasında yer alan Orijinal, minimalist tasarımıyla dikkat çekiyor. Fotoğraf meraklılarının ve selfi düşkünlerinin uğraması gereken bir kafe. Kahvelerini Fiorenzato Ducale’de yapıyorlar ama AeroPress, Chemex ve V60 demlemeleriyle de ünlüler. Menüde ev yapımı limonatalar ve özel sıcak çikolatalar, çorbalar, sandviçler, hamur işleri, bira ve şarap da var. En yoğun günlerde bile, Prag’ın çıldırtıcı kalabalığından uzaklaştığınızı hissedeceksiniz.

Original Cafe Betlémská 12, 110 00 Staré Město

Dos Mundos

Namesti Miru yakınlarındaki Dos Mundos siyah ve beyaz duvar resmleri, benzersiz yer karoları ve temiz tasarımıyla Prag’ın vazgeçilmez bir kahve mekanı. Tavandan sarkan kırmızı salıncaklardan oluşan oturma birimleri ve döner koltuklarıyla da ünlü. Sadece kendi kavurdakları kahveleri satıyorlar. San Remo Opera marka espresso makineleri var. Özellikle yaz aylarında yakındaki parkları ve müzeleri keşfettikten sonra serinlemek için uğrayabilirsiniz.

Adres: Dos Mundos Cafe is located at M. Horákové 600/38, 170 00 Praha 7-Holešovice

Listenize La Boheme Cafe ve Urban Cafe‘yi de ekleyebilirisniz.

Prag kahve rehberi

error: © 2021 Kahvve.com