Sevgililer Günü’ne özel bir hikaye…

5 dakikalık okuma

Dostluktan aşka giden aşk hikayeleri okumuşsunuzdur ancak bugün size anlatacaklarımız aşktan dostluğa giden ve aşık olarak dost kalan bir çiftin hikayesi olacak.

Aşk bazen sandığınızdan daha yakındadır

Bugün sizlerle Sevgililer Günü’ne özel bir hikaye paylaşacağız. Dexter ile Emma‘nın bu hikayesini okuyunca en değer verdiğiniz bir şeyin hemen yanıbaşınızda olduğunu ve onu kaybedince hayatınızdan nelerin yok olduğunu daha iyi anlayacaksınız.

Hayat küçük hesaplara dar gelecek kadar büyüktür…

Bütün hayatınızı, aradığınızın tam önünüzde olduğunu fark etmeden yaşayanlardan mısınız? Bu soruya yanıtınızı hikayemizin sonuna saklayın.

Dostluktan aşka giden aşk hikayeleri okumuşsunuzdur ancak bugün size anlatacaklarımız aşktan dostluğa giden ve aşık olarak dost kalan bir çiftin hikayesi olacak.

Sahip olma imkanınız varsa geri adım atmayın…

Yıl 1988, günlerden 15 Temmuz’dur ve Dexter ile Emma henüz tanışmıştır. Ama birlikte geçirdikleri tek bir gün, sürekli birbirlerini düşünmelerine yetmiştir.

5 Temmuz 1988’den bir gün önce Emma ve Dexter mezun olmuşlardır ve mezuniyeti her öğrenci gibi kutlarlar. Gece yarısı olduğunda ilk kez birbirlerini fark ederler ve geceyi birlikte geçirmek için Emma’nın dairesine giderler. İkisi de birlikte olmaya kararlıdır fakat önce Emma’nın bitmek bilmeyen hazırlığı ve daha sonra güneşin doğması ile Dexter’ın isteksizliği eklenince birlikte olmak yerine arkadaş gibi birbirlerine sarılarak uyumayı tercih ederler. Ve böylece kalıcı dostlukları başlar.

Yollarınızı ayırabilirsiniz, kaderlerinizi asla!

Dexter ünlü olmayı kafasına koymuştur ve zaten zengin bir ailenin tek çocuğudur. Bunun verdiği rahatlık ile önüne gelen her kıza asılır ve onlar yatar. Kariyerinde de çıkışa geçer ve bir gece yarısı programının sunuculuğunu yapar. Böylece hayalini kurduğu ünlü olma macerası başlamıştır.

Emma ise umduğunu bulamaz ve bir Meksika restoranında garsonluk yapar. Umutlarını tamamen kaybetmiştir fakat tek dostu Dexter ile arada dertleşerek hayatına devam eder.

Zaman bizi elinde bir demet çiçekle beklemez!

Yıllar geçtikçe Dexter’ın kariyeri ve hayatı kötüye gider ve ona tek destek Emma olur. Emma’nın da aşk macerası pek iyi gitmez. Dexter’ın aşk hayatı ve işi nedeni ile Emma’yı küçük görmesi, dahası uyuşturucuya başlaması ve artık Emma’yı hiç dinlememesi Emma’yı çıldırtır ve Emma dostluğunu bitirir.

Dexter’in kariyeri dibe vurur ve bir kız ile evlenir ve baba olur. Fakat karısı onu Dexter’ın bir zamanlar hor gördüğü sınıf arkadaşı olan fakat şimdi milyoner bir iş adamı olan arkadaşı ile aldatır. Emma ise sonunda kitabını yazmıştır ve ünlü bir yazar olur.

Herşeyin geç olduğunu anladığınızda geriye dönüş imkansızlaşır…

Dexter artık Emma ile birlikte olmak için onun yanına gider ama Emma’nın sevgilisi vardır. Bunun üzerine Dexter geri dönecekken Emma her şeyden vazgeçer ve Dexter’a koşar. Sonunda yıllar sonra aşkları başlar fakat pek uzun sürmez. Hayat onlara yine bir 15 Temmuz gibi kötü bir sürpriz yapar.

İşte sevgiliye en güzel hediye!

Bunca zamandır aslında birbirlerini bekleyen bu iki arkadaşın hikayesinin devamını merak ettiyseniz size David Nicholls gerçekten mükemmel bir yapıt olan Bir Gün adlı kitabını okumanızı öneriyoruz.

Birçok kitap eleştirmeni tarafından tam not alan ve okuyucularını tutkunu haline getiren bu kitap son zamanlarda okuyabileceğini en güzel aşk romanı.

14 Şubat Sevgililer Günü’nüz kutlu olsun!

Önceki Yazı

Kahve hakkında kafa karıştıran 8 inanış!

Sonraki Yazı

Çerkez'in Kahvesi

error: © 2021 Kahvve.com