Starbacks dev fincan Giant’ı piyasaya sürdü

Starbucks, 2010 yılında 128oz (yaklaşık 3,5 litre) “Plenta” boyutunu piyasaya sürdüğünde kahve tiryakilerinin şaşkınlık ifadelerine maruz kalmıştı. Bu dev fincan bir fili doyurmaya yetecek kadar kahve alıyordu. Pekçok kişi bunun 1 Nisan şakası olabileceğini düşünmüştü. Bir süre sonra olayın ciddiyeti anlaşıldı. Starbucks şaka yapmamıştı. Yeni bir pazarlama taktiğini bulan dünya kahve devi Starbucks bunun ilk denemelerini gerçekleştiriyordu.

Geçtiğimiz günlerde Starbucks sevenlerini bir kez daha hayrete düşürdü. Bu kez 4 litrelik bir kahve fincanını pazarlamaya başladı. “Bu kadarı da olmaz” dedirten bu fincanı kahveyle doldurmak kadar, taşımak da bir dert ama bu devasa fincanı alanlar da var.

Yaklaşık 9 Grande kahveyi alacak büyüklükteki bu kabın adı Klasik Dev Kupa. Dev kupanın fiyatı da kendi boyutu gibi yüksek. 95 dolardan satışa sunulan kupanın satışı henüz Starbucks mağazalarında yapılamıyor. Merak edenler kupaya buradan bakabilir, kullanmaya cesareti olanlar da alabilir.

Önceki Yazı

Enfes kahve aroması eşliğinde sergi

Sonraki Yazı

Nespresso Prodigio kahveye ayar verdi

Trend son yazılar

Kahveyi tanıma rehberi

Farklı kahve çeşitlerinden zevk alanlar için geçenlerde yeni bir “kahve tanıma” videosu hazırlandı. Bright Side sitesi…

Tuval üzerindeki kahve

Ressam Jon Norquist, Tuval Üzerindeki Kahve başlıklı sanat projesiyle dikkatleri çekiyor. Kahve sanatına tesadüfen başlayan Jon Norquist‘in eserlerindeki…

error: © 2021 Kahvve.com