Starbacks dev fincan Giant’ı piyasaya sürdü

18/11/2016

Starbucks, 2010 yılında 128oz (yaklaşık 3,5 litre) “Plenta” boyutunu piyasaya sürdüğünde kahve tiryakilerinin şaşkınlık ifadelerine maruz kalmıştı. Bu dev fincan bir fili doyurmaya yetecek kadar kahve alıyordu. Pekçok kişi bunun 1 Nisan şakası olabileceğini düşünmüştü. Bir süre sonra olayın ciddiyeti anlaşıldı. Starbucks şaka yapmamıştı. Yeni bir pazarlama taktiğini bulan dünya kahve devi Starbucks bunun ilk denemelerini gerçekleştiriyordu.

Geçtiğimiz günlerde Starbucks sevenlerini bir kez daha hayrete düşürdü. Bu kez 4 litrelik bir kahve fincanını pazarlamaya başladı. “Bu kadarı da olmaz” dedirten bu fincanı kahveyle doldurmak kadar, taşımak da bir dert ama bu devasa fincanı alanlar da var.

Yaklaşık 9 Grande kahveyi alacak büyüklükteki bu kabın adı Klasik Dev Kupa. Dev kupanın fiyatı da kendi boyutu gibi yüksek. 95 dolardan satışa sunulan kupanın satışı henüz Starbucks mağazalarında yapılamıyor. Merak edenler kupaya buradan bakabilir, kullanmaya cesareti olanlar da alabilir.

Avatar photo

Kahvve.com farkıyla Türkiye ve dünyadan kahve konusunda özel haberler ve incelemeler... Kahve hakkında aradığınız her şey kahvve.com'da. Tek gündemimiz var: Kahve!

Önceki Yazı

2016’nın en iyi kahve makinaları

Sonraki Yazı

Kahve robotları baristaların işini elinden alacak!

error: © 2021 Kahvve.com