Starbucks Bankası’na hoşgeldiniz

20/05/2016

Starbucks Bankası… Aslında kulağa fena gelmiyor. Dünyanın en karlı şirketelerinden biri olan Starbucks yakında kendi para birimine geçerse şaşırmayın. Çünkü bu konuda yeni çalışmalar var!

Starbucks Bankası kahve satıp para basacak!

Starbucks Bankası'na hoşgeldiniz 1

Dünyanın en büyük kahve zinciri Starbucks, yıl sonuna kadar “yıldız” adı verilen dijital para birimiyle ödeme yöntemine geçeceklerini duyurdu. JP Morgan’ın geliştireceği sistemle “Visa” sembolünün olduğu her şubede ödeme yapılabilecek.

Müşteriler, “yıldızların” yükleneceği kartı, Starbucks.com‘dan ya da şirketin telefon uygulamasından edinebilecek. Kartlardan herhangi bir işletim ücreti alınmayacak. Yıldızlar karta her kahve ya da başka bir ürün karşılığı yüklenmeyecek. Nisan ortasında başlayacak uygulamada her bir dolar karşılığı iki yıldız kazanılacak. Ancak ayda bin dolarlık harcamaya yapan bir müşterinin 100 dolarlık alışveriş yapma hakkı Starbucks’un kârlarını nasıl etkileyeceği net değil.

Avatar photo

Kahvve.com farkıyla Türkiye ve dünyadan kahve konusunda özel haberler ve incelemeler... Kahve hakkında aradığınız her şey kahvve.com'da. Tek gündemimiz var: Kahve!

error: © 2021 Kahvve.com

BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?