Starbucks İtalya’yı gözüne kestirdi

2 dakikalık okuma
PARIS - JANUARY 16 : A starbucks cup is seen in the new Starbucks store, the first ever in France, as it opened for the public January 16, 2004 in Paris. Almost six years after it began establishing itself in Europe - starting with Britain, Switzerland and Austria, Starbucks Corp. inaugurated its first Paris store on Thursday, with Spanish partner Grupo VIPS. (Photo by Pascal Le Segretain/Getty Images)

Starbucks İtalya’ya girecek… Evet, yanlış okumadınız… Dünya’nın en büyük kahve şirketi Starbucks İtalya’yı gözüne kestirdi. İtalya’ya uzun süredir girmeye cesaret edemeyen şirket 2017’de ilk kahve dükkanı açmaya karar verdi. Ancak İtalyanların karara nasıl tepki göstereceği merakla bekleniyor.

Starbucks İtalya'yı gözüne kestirdi 4

Starbucks CEO’su Howard Schultz, Fortune dergisine verdiği özel röportajda, kahve zincirinin ilk mağazasını, İtalya’nın Milan kentinde, yerli kahveci Percassi işbirliği ile açacaklarını ifade etti.

Starbucks İtalya adımı

Starbucks İtalya'yı gözüne kestirdi 2

Howard Schultz, ilk mağaza sonrasında Starbucks’ın İtalya geneline yayılmayı da istediklerini dile getirdi.

Fortune dergisi, Starbucks İtalya adımının en çok CEO Schultz için büyük önem taşıdığını yazdı.

Howard Schultz, 1983 yılında Milan ve Verona’ya yaptığı bir iş gezisi sırasında, İtalyanların kahve hazırlamayı bir sanata dönüştürdüklerini keşfetti ve bu fikirle ABD’li kahve devini açmaya karar verdi.

CEO Schultz, “Bizim tarihimiz İtalyanların mükemmel espresso kahvelerinin hazırlama ve sunma şekliyle doğrudan bağlantılı. Bugün yaptığımız bir çok şeyde İtalya’da edinilen deneyimlerin izleri görülebilir” dedi.

Starbucks İtalya ve riskler

Starbucks İtalya'yı gözüne kestirdi 1

Starbucks İtalya’da yerel kahve kültürü çok yerleşik olmasından dolayı, ABD’li zincirin tepki görme ihtimali olduğu belirtilirken, Howard Schultz , İtalya’da, ülkenin kendi kahve kültürüne yönelik hizmetler sunacaklarını belirtti.

 

Starbucks İtalya, Starbucks İtalya’da, Starbucks İtalya’yı fethedecek, Starbucks ve İtalya,Howard Schultz, Fortune, Percassi, kahve zinciri

Önceki Yazı

Oscar ödülü sahiplerini buldu!

Sonraki Yazı

Kahveye devlet denetimi! Kahve yasası neleri yasaklıyor

error: © 2021 Kahvve.com