HABER

Starbucks İtalya’yı gözüne kestirdi

BAŞKA ŞEHİRLER - REMZİ GÖKDAĞ

Starbucks İtalya’ya girecek… Evet, yanlış okumadınız… Dünya’nın en büyük kahve şirketi Starbucks İtalya’yı gözüne kestirdi. İtalya’ya uzun süredir girmeye cesaret edemeyen şirket 2017’de ilk kahve dükkanı açmaya karar verdi. Ancak İtalyanların karara nasıl tepki göstereceği merakla bekleniyor.

Starbucks İtalya'yı gözüne kestirdi 4

Starbucks CEO’su Howard Schultz, Fortune dergisine verdiği özel röportajda, kahve zincirinin ilk mağazasını, İtalya’nın Milan kentinde, yerli kahveci Percassi işbirliği ile açacaklarını ifade etti.

Starbucks İtalya adımı

Starbucks İtalya'yı gözüne kestirdi 2

Howard Schultz, ilk mağaza sonrasında Starbucks’ın İtalya geneline yayılmayı da istediklerini dile getirdi.

Fortune dergisi, Starbucks İtalya adımının en çok CEO Schultz için büyük önem taşıdığını yazdı.

Howard Schultz, 1983 yılında Milan ve Verona’ya yaptığı bir iş gezisi sırasında, İtalyanların kahve hazırlamayı bir sanata dönüştürdüklerini keşfetti ve bu fikirle ABD’li kahve devini açmaya karar verdi.

CEO Schultz, “Bizim tarihimiz İtalyanların mükemmel espresso kahvelerinin hazırlama ve sunma şekliyle doğrudan bağlantılı. Bugün yaptığımız bir çok şeyde İtalya’da edinilen deneyimlerin izleri görülebilir” dedi.

Starbucks İtalya ve riskler

Starbucks İtalya'yı gözüne kestirdi 1

Starbucks İtalya’da yerel kahve kültürü çok yerleşik olmasından dolayı, ABD’li zincirin tepki görme ihtimali olduğu belirtilirken, Howard Schultz , İtalya’da, ülkenin kendi kahve kültürüne yönelik hizmetler sunacaklarını belirtti.

İlgilinizi Çekebilir!  Türkiye'nin kahve ithalatı 1.1 milyar dolar!

 

Starbucks İtalya, Starbucks İtalya’da, Starbucks İtalya’yı fethedecek, Starbucks ve İtalya,Howard Schultz, Fortune, Percassi, kahve zinciri

Konular

Kahvve.com

Kahve zevkini keşfedenlere, tadını bilenlere dünyadan ve Türkiye'den kahve manzaraları...

Benzer Yazılar

error: © 2019 Kahvve.com