Starbucks ödül programı değişti

23/02/2016

ABD’li kahve zinciri devi Starbucks ödül programı uzun bir aradan sonra yeniden değişti. Daha önce 12 kahve sonrasında bedava bir kahve alabilen kahve sevenler şimdi kahve zincirinin mağazalarını daha sık ziyaret etmek ya da daha fazla para harcamak zorunda kalacak.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Nisan ayından itibaren bedava kahve severler ödül için mağazalarda harcadıkları parayı artırmak zorunda kalacak.

Starbucks ödül programı değişti, sevenleri tepki gösterdi

Daha önceki Starbucks ödül programında, ziyaretçiler her ziyaretlerinde ne kadar para harcadıklarının önemi olmadan bir yıldız alıyordu ve 12 yıldızı tamamlamaları sonrasında bir adet ödül kahve alıyordu.

Yeni Starbucks ödül programına göre müşteriler harcadıkları her 1 dolar için 2 yıldız alacak ve 125 yıldızı tamamladıktan sonra ödül hakkı kazanacak.

Yeni Starbucks ödül programı, müşteri çekme stratejisi

Kahve zincirinin müdavimleri, yeni sistemin daha karmaşık bir hesaplama gerektirmesinden dolayı tepkili.

Şirket ise bu ödül sisteminin müşterilerinden aldığı talep sonrasında geliştirildiğini ifade etti.

ABD’li kahve zinciri, 2 dolardan başlayan kahve fiyatlarıyla ABD halkına en fazla hitap eden kahvecilerden biri olarak biliniyor.

Kahveye harcanan paralar

Kahveye çok para harcamak istemeyen müşteriler, daha önce ödül kazanmak için 2 dolarlık kahvelerden 12 tane alıp 24 dolara ödül kazanırken, şimdi bunun için 62,50 dolar ödemek zorunda kalacaklar. Bu da 32 adet sade kahveye denk geliyor.

Şirketin müdavimleri bu duruma öfkelerini kahve zincirinin resmi Facebook sayfası üzerinden şikayetler yazarak dile getirdiler.

Starbucks ödül programı değişti 1

Starbucks ödül programı

Starbucks ile ilgili arama sonuçları…

Kahvve.com’da Starbucks haberleri

Starbucks, Starbucks ödül programı, kahve zinciri, Starbucks Türkiye, Starbucks müdavimleri, kahve falı, kahve makinesi, sanal kahve, kahve saç rengi, kahve dünyası, kahve fali, kahve nasıl yapılır,kahve fincanı, , caffeine, caffeine and kilos, caffeine in coffee, Cappuccino, cappuccino art, cappuccino vs latte, coffee, coffee bean, coffeee time, coffee grinder, coffee health, coffee images, coffee istanbul, coffee machines, coffee makers, coffee mugs, coffee photos, coffee recepies, coffee shop, facebook coffee, greek coffee, iced coffee,kahve falı sözlüğü, kahveology, kahve öğütücü, kurukahveci, Latte, Latte Art, organic coffee, pinterest coffee, roasting coffee, roasting coffee, process Starbucks, twitter coffee,

error: © 2021 Kahvve.com

BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?