Starbucks’a buz gibi dava!

03/05/2016

Illinois’te görülen davada Stacy Pincus adlı bir kadın müşteri, kahve dükkanları zincirinin buzlu içeceklerinde çok fazla buz kullanıldığı ve müşterilerin para verdikleri içeceklerin neredeyse yarısını içebildiklerini öne sürdü. Davada, kahve zincirinin bilerek tüketicilere daha fazla para ödettiği de iddia edildi. Davada, içecek olarak tanımlanan şeylerin içilebilir sıvılar olduğu, buzun ise içilebilir bir sıvı olmadığının da altı çizildi. Talep edilen tazminat miktarı ise 5 milyon dolarlık olduğu belirtildi.

Davanın geçen on yıllık süreçte Pincus’un satın aldığı ürünleri kapsayacağı belirtildi. NBC’nin haberine göre şirket konu hakkında bir yorum yapmadı. TMZ kanalına yapılan açıklamada ise buzlu içeceğinden memnun olmayan müşterilerin şubelerdeki görevlilerden ekstra ürün talep edebileceği belirtildi.

Buz gibi dava!

Kahve zinciri Starbucks artan yiyecekleri bağışlıyor 1 Buz gibi

İlk Starbucks mağazası 1971 yılında öğretmen olarak görev yapan Jerry Baldwin, tarih öğretmeni Gordon Bowker ile yazar olan Zev Siegel tarafından Pike Place Market adıyla açıldı. 1982 yılında yatırımcı Howard Schultz da ortaklığa katıldı ve İtalyan espresso barlarından etkilenerek 1985 yılında II Giornale kahve dükkânları zincirini kurdu.

Birkaç yıl sonra Starbucks’ın ilk sahipleri Peet’s Coffee and Tea mağazasını satın alınca Starbucks’ı Shultz’a devrettiler. Böylece Shultz’un II Giornale kahve dükkânları, Starbucks adını alarak hizmet vermeye devam etti. Starbucks, ilk mağazalarını Vancouver, Britanya Kolumbiyası ve Şikago, Illinois’de açtı.

Starbucks‘ın Kuzey Amerika dışındaki ilk mağazası 1996 yılında Tokyo, Japonya’da açıldı. 28 Haziran 2015 tarihi itibariyle Starbucks 65 ülkede toplam 22.519 mağazasıyla, kahve satın alınması ve kavrulmasında dünyanın bir numaralı şirketidir.

 

buz gibi,starbucks dava, starbucks, kahve zinciri,tazminat,Peet’s Coffee and Tea

Avatar photo

Kahvve.com farkıyla Türkiye ve dünyadan kahve konusunda özel haberler ve incelemeler... Kahve hakkında aradığınız her şey kahvve.com'da. Tek gündemimiz var: Kahve!

error: © 2021 Kahvve.com

BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?