Starbucks’ın eski patronu Howard Schultz’un hedefi Beyaz Saray

Starbucks’ın eski patronu 2020’de yapılacak ABD seçimlerinde başkan adaylığını “ciddi şekilde” düşünüyor. Starbucks’tan geçen yıl istifa eden Howard Schultz, seçimler merkezde yer alan bağımsız bir aday olarak katılacak.

Başkanlık rüyasını geçtiğimiz gün attığı tweet’lerle ilk kez kamuoyunla paylaşan Starbucks’ın eski patronu Howard Schultz, ABD’deki mevcut iki siyasi partinin “hiç olmadığı kadar bölünmüş” olduğunu söyledi.

CBS’nin 60 Dakika programına geçtiğimiz hafta verdiği röportajda Schultz, “yaşam boyu Demokrat” olduğunu söyledi, ancak mevcut iki partili egemen sistemi de eleştirdi. Schultz, “Kırılgan bir zamanda yaşıyoruz, her iki partinin Amerikan halkı adına gerekli olanı yapmaması intikam politikalarının doğmasına neden oluyor” dedi.

Schultz’a ilk eleştiriler demokratlardan geldi. Demokrat Parti başkan adayı Julián Castro, Schultz’un kararıyla ilgili olarak “Schultz’un potansiyel yolu Başkan Trump’ın işine gelir, bölünmüş muhalefetten en karlı çıkacak kişi Başkan Trump olur” dedi ve ekledi “Bay Schultz’a yapabilecekleri olumsuz etkileri düçünmeyi öneririyorum.”

Starbucks’ın eski patronu Schultz, CBS röportajı sırasında bu eleştirilere de yanıt verdi. “Amerikan halkının kazandığını görmek istiyorum” diyen Howard Schultz, “Demokrat, Bağımsız, Liberter, Cumhuriyetçi olmanız umrumda değil. Bana fikirlerinizi getirin. Ben bu fikirleri benimseyen bağımsız bir kişi olacağım. Çünkü hiçbir şekilde bir partiyle ilişkim yok” dedi.

Starbucks'ın eski patronu Howard Schultz
Howard Schultz ABD Başkan adayı!

30 yılı aşkın bir süredir şirket yüzü olan Starbucks’ın eski patronu Howard Schultz geçen yıl başkanlık görevinden ayrıldığında, dünyanın 77 ülkesinde 28.000 kafeyle hizmet veren dev bir kahve imparatorluğu bıraktı. 3 milyar dolarlık servete sahip Howard Schultz, Barack Obama ve Hillary Clinton da dahil olmak üzere Demokrat Parti kampanyalarına düzenli olarak yaptığı bağışlarla tanınıyor. Geçtiğimiz yıl Starbucks CEO’su olarak görevi bırakması herkesi şaşırtmış, siyasete girecek yorumlarına neden olmuştu.

 

 

Remzi Gökdağ gazeteci, yazar ve yayıncıdır. 1989 yılında Cumhuriyet Gazetesi'nde muhabir olarak çalışmaya başlayan Remzi Gökdağ, İstanbul konulu haberleriyle çeşitli gazetecilik ödüllerine sahiptir. Remzi Gökdağ'ın Başka Şehirler, Sevgili İstanbul, Amerikan Medyası’nda 11 Eylül ve Park Otel Olayı adında dört kitabı vardır. Remzi Gökdağ hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Önceki Yazı

Kendisi gitti, hazırladığı kahvenin lezzeti 40 yıl daha bizimle…

Sonraki Yazı

Kahve Kapsülü! Kahve kavurmak için uzaya roket fırlatacaklar…

Haber son yazılar

Önce kahve sonra spor

Önce kahve sonra spor. İngiliz bilim insanları, bir bardak kahvenin performansı artırdığını ortaya koydu.…

Kahve Ömrü Uzatıyor mu?

Uzmanlar bu soruya yanıt arıyor: Kahve ömrü uzatır mı? Çok yaşamak için ne yapmalıyım diyenlere bilimsel…

Kahve sen çok yaşa !

Kahve araştırmalarına bir yenisi daha eklendi. ABD’de yapılan bir araştırmada, kahvenin kalp damar hastalıkları, tip 2…

error: © 2021 Kahvve.com