Starbucks’ın coronavirüsten korunma önlemleri

1 dk

Starbucks, koronavirüs nedeniyle aldığı önlemlere yenisini ekledi. Şirket, mağazalarındaki oturma alanlarını sınırlamaya gidiyor.

Kevin Johnson, Starbucks CEO
Kevin Johnson, Starbucks CEO

Starbucks CEO’su Kevin Johnson, koronavirüs salgınına tedbir olarak mağazalardaki oturma alanlarını sınırlayabileceklerini söyledi. Johnson, ABD ve Kanada’da uygulanacak yeni düzenlemelerin salgına önlem olarak alınabileceğini belirtti. Şirket ayrıca çalışanlar ve müşteriler arasındaki teması azaltmak için teslim uygulamalarının da yeniden gözden geçireleceğini söyledi. Johnson, “son çare” olarak mağazaları geçici olarak kapatabileceklerini ifade etti.

Bu ayın başlarında Starbucks, bir mağaza çalışanında koronavirüs teşhisi konulduktan sonra Seattle şehir merkezindeki bir mağazasını geçici olarak kapatmıştı. Mağaza derin bir temizlikten sonra yerel yetkililerin teşvikiyle yeniden açıldı.

Kahve zinciri Şubat ayında Çin’deki mağazalarının yüzde 80’ini kapatmış ancak salgının yayılma hızının düşmesinden sonra tekrar açmıştı. Çin’deki Starbucks mağazalarının yüzde 90’ından fazlası açık.

Starbucks, koronavirüs nedeniyle kişisel kupa ve termoslara kahve vermeyeceğini de duyurmuştu. Şirketin web sitesinden yapılan açıklamada müşterilerin kendi bardaklarını kullanamayacak olsalar da kupa indirimin süreceğini belirtilmişti.

Önceki Yazı

Koronavirüs Milano Starbucks'ı fena vurdu

Starbucks'ta coronavirüs önlemleri: Sosyalleşme devri bitiyor!
Sonraki Yazı

Starbucks'ta coronavirüs önlemleri!

error: © 2021 Kahvve.com