Starbucks’ta sıcak sohbet

29/11/2016

Starbucks kahve kültürünü kökten değiştiren bir marka. Dünyanın farklı yerlerinde hergün milyonlarca kişi bu markanın kahvesini yudumluyor. Mağazaları iş toplantılarından sohbetlere, buluşmalardan küçük kaçamaklara sahne oluyor.

Bu durum Türkiye için de geçerli. Önünden geçtiğimiz Starbucks’larda genelde aynı manzarayla karşılaşıyoruz. Orta yaş ve genç nesil bu mekanlarda saatler geçirebiliyor. Ancak starbucks’a uğrayanları sadece belirli bir yaş grubuyla sınırlamak doğru değil…

Bugün internete düşen bir fotoğraf da bunun kanıtı gibi. Starbucks mağazasının bir köşesinde derin bir sohbet yapılıyor. Sohbete dalanların yaş ortalaması Starbucks’ın geleneksel müşteri tipine uymasa da bu sıcak sohbet “Memleketimden İnsan Manzaraları” albümüne girmeye aday.

Ekşisözlük’te karşılaştığımız bu fotoğrafın altına da en az fotoğraf kadar ilginç yorumlar yapılmış.

starbucks’ı kıraathaneye çeviren dedeler başlığıyla yayınlanan bu güzel kareyi ve yorumları sizlerle paylaşıyoruz.

 

* adamlar konsept oluşturuyormuş da farkında değilmişiz. starbucks’ın aurası değişmiş.

*ortama bakıldığında kıraathaneyi starbucks’a çeviren adamlar olması gereken başlık. bence mekan kıraathaneymiş, sonrasan starbucks yapmışlar ve dedelere de söylememişler.onlar hala 50 kuruştan çay içeceklerini sanıyorlar gibi.

*ikindi namazı ezanına 20 dakika kala dedelerin son bir caffè mocha keyfi.

*mahmut! herkese benden chai tea latte.

*yancı olup karamel macchiato söylediğinizde en az birini kalpten uğurlayacaginiz dedeler.

*allah başımızdan eksik etmesin starcımızı dememize vesile olmuştur. yorulmuş dedelerimizin hesapsız çökebileceği yegane mekan cami dışında.

*bence çok samimi bir görüntü olmuş, pelinsulardan sıkılmıştık. bir akım olsun ve dedeler hep gitsin starbucksa, ortam şenlensin.

*adam gibi adamlardır. kapitalizmin eline geçmek yerine kapitalizmi ellerine geçirmişlerdir.

*bir de elma logolu bilgisayalarları ile internette takılırlarsa yeni bir akım başlatacak dedelerdir.

*”bize ne oldu böyle” diye dertleşmektedirler. verdiniz baba yadigarı tarlaları müteahhite, işte böyle kalakalırsınız elalemin coffeeshoplarında.

*wayt çaklıt oralet içerken keyf yapan dedelerdir. saygı duyulası elleri öpülesi dedeler.

*yalnız resmen işin sırrı dedelerdeymiş:) konsept tamamen kırk yıllık kıraathaneye dönmüş. demek benim evdeki masaya oturtsam görüntü yine aynı olacak.

*yanlarindan dunkin donut tepsisiyle gecen elemandan 5 tane donut ismarlayacak olan dedelerdir.

*macbook air’leri olmadığı için tepki çekmiş dedeler. adamlar senin, benim gibi oturuyorlar, bir gariplikleri yok.

*yer kayseri forum avm. fotoğrafta en sagdaki dede arkadaşımın dedesi. kendisi 1923 dogumlu arkadaslari da o civarda. ayrıca geçerken oturmuyor hergun sabahtan aksama kadar takılıyorlar. önceden takıldıkları kahveler kapandığı için sabahtan akşama kadar orda takılıyorlar. avm olayı dedeleri de etkiledi. ne içtiklerini öğrenemedim bilgisini alırsam buraya yazacağım.

 

Starbucks, Starbucks Türkiye,Memleketimden İnsan Manzaraları,sıcak sohbet

Avatar photo

Kahvve.com farkıyla Türkiye ve dünyadan kahve konusunda özel haberler ve incelemeler... Kahve hakkında aradığınız her şey kahvve.com'da. Tek gündemimiz var: Kahve!

error: © 2021 Kahvve.com

BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?