Starbucks’tan Endonezyalı kadınlara büyük destek

Starbucks Endonezya, göğüs kanseri tartışmaları etrafında tabuları yıkmak için pembeye dönüştü.

Starbucks başlattığı yeni bir kampanyayla Endonezyalı kadınları bir araya getirdi. Kadınları göğüs kanseri hakkındaki sessizliklerini kırmaya teşvik eden kampanya aynı zamanda Endonezya toplumunu da hastalık konusunda bilgilendirmeyi amaçlıyor.

#pinkvoice etiketiyle sosyal medyada tartışılan kampanya ile Endonezya’nın muhafazakâr kültürüne farklı bir bakış açısı yaratan Starbucks, hastaların ihtiyaç duydukları desteği toplumdan alacağına inanıyor.

Starbucks, Instagram, YouTube ve Facebook üzerinde çalışan ve Endonezyalı aktris ve göğüs kanseri farkındalığının savunucusu Chelsea Islan’ın yer aldığı kampanyayı oluşturmak için yerel kar amacı gütmeyen bir organizasyon olan “Love Pink Indonesia” ve McCann Workgroup Indonesia ile işbirliği yaptı.

Kampanyanın bir parçası olarak, Starbucks özel pembe içecek satıyor ve her pembe içeceğin% 10’u Love Pink’e bağışlanıyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Starbucks Endonezya CMO Roger Tongeren, “Starbucks, bu Pembe içeceklerin meme kanseri konusunda bilinçlenmeye yardımcı olacağını umuyor. McCann, mağazalarımızı Pembe’ye çevirerek ve önemli sağlık konularındaki konuşmaları başlatarak çok önemli bir mesajı iletmek için heyecan verici bir kampanya geliştirdi” dedi.

Starbucks kısa bir süre önce Lady Gaga ve ABD ve Kanada’da iyilik halini teşvik etmeyi amaçlayan The Boves of Behindness Kampanyası için Born This Way Vakfı ile ortaklık kurmuştu.

Önceki Yazı

Geleceğin kahve makineleri Host Milano’da sergilendi

Sonraki Yazı

Edremit’te zeytin kahvesi

Haber son yazılar

Kahve sen çok yaşa !

Kahve araştırmalarına bir yenisi daha eklendi. ABD’de yapılan bir araştırmada, kahvenin kalp damar hastalıkları, tip 2…

error: © 2021 Kahvve.com